2017/2018 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

"RASZKOWSKA GRA POWSTAŃCZA"

W poniedziałek 18 czerwca nasza szkoła wzięła udział w „Raszkowskiej Grze Powstańczej” – grze miejskiej poświęconej czasom Powstania Wielkopolskiego w Raszkowie. W rozgrywce udział wzięły dwie grupy pięcioosobowe: przedstawiciele klasy VI i VII. Uczestnicy gry wcielali się w rolę powstańców oraz obserwatorów codziennego życia Raszkowa z czasów walki o polskość Wielkopolski, m.in.

PIERWSZA POMOC

19 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły, od klasy 1 do klasy 7 uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Celem akcji było nauczenie podstawowych czynności i zachowań mogących uratować zdrowie lub życie człowiekowi w sytuacji zagrożenia. Omówione zostały sposoby reagowania na sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu, bezpieczeństwo własne poszkodowanego i miejsca zdarzenia, prawidłowy sposób wykonywania resuscytacji oddechowo - krążeniowej oraz pozycja boczna ustalona (bezpieczna), numery alarmowe, czynności przy osobie omdlałej, nieprzytomnej oraz mającej drgawki.

LETNI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Reprezentanci szkoły uczestniczyli 15 czerwca w Letnim Turnieju Piłki nożnej. Turniej zorganizowany został przez LUKS Radłów na boisku Szkoły Podstawowej w Radłowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców w kategorii klas 4-7. Turniej rozgrywany był w bardzo miłej atmosferze, na trybunach zasiadło wielu rodziców dopingujących swoje pociechy. Podczas rozgrywek można było zaobserwować iż nasi młodsi zawodnicy od ostatniego turnieju poczynili postępy w grze, co napawa optymizmem przed kolejnym rokiem szkolnym.

RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

Po przeczytaniu dzieciom bajeczki pani Małgosia przeprowadziła warsztaty pt. „Jak powstaje barwa?”. Wykorzystała do tego duże talerze, kolorowe drażetki i wodę. Dzieci wielką ochotą rozkładały drażetki na talerzu, następnie zalewały odrobiną wody, gdzie drażetki rozpuściły się i powstały piękne różnobarwne kolory. Dzieci zachwycone efektem barwnych warsztatów, podziękowały pani Małgosi.
 

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO FABRYKI CZEKOLADY

W dniu 12 czerwca 2018 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bieganinie wraz z mamami i Panią Basią, wyruszyły na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Poznaniu. Podróż pociągiem okazała się strzałem w dziesiątkę. Ponad połowa dzieci jeszcze nim nie podróżowała. Zwiedzaliśmy parki , robiliśmy własną czekoladę w fabryce, oglądaliśmy słynne „Poznańskie Koziołki”. Po czym dzieci wróciły na główny dworzec kolejowy. W wesołych nastojach wróciliśmy do swoich domów. Wycieczkę uznali wszyscy za bardzo udaną. 
 

DZIEŃ MAMY, DZIEŃ DZIECKA I AKCJA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

W piątek 8 czerwca w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas młodszych oraz zaproszone mamy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania ulubionych książek. Inicjatywa została podjęta po to, aby przekonać innych, że warto czytać. „Czytanie bowiem to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła” – są to słowa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Dokładnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się 10 – minutowe, ciche czytanie ulubionych książek. Następnie chętni rodzice oraz dzieci głośno czytali wiersze.

WYCIECZKA DO MINIZOO W NIEDŹWIEDZIU KL. I-III

Uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Niedźwiedzia. Odwiedziliśmy tam gospodarstwo agroturystyczne ”Cicho – Sza”. Właściciel  oprowadził nas po mini zoo opowiadając o tym jak znalazły się tutaj poszczególne zwierzęta i jak żyją teraz . Ogromną atrakcją dla nas była możliwość bliskiego kontaktu z praktycznie wszystkimi zwierzakami. Głaskaliśmy konie, osiołki, a nawet wielbłądy. Trudno opisać wszystkie atrakcje związane ze zwierzętami, które wzbudzały uśmiech na naszych twarzach. Mieliśmy możliwość odbyć przejażdżkę bryczką. Bawiliśmy się na placu zabaw.

FESTYN RODZINNY

Od kilku lat w Bieganinie organizowany jest festyn z okazji Dnia Dziecka. Do wspólnej zabawy corocznie zapraszane są dzieci z pleszewskiego domu dziecka. Wśród wielu atrakcji w jakich mogą brać udział najmłodsi ważną rolę odgrywają uczniowie naszej szkoły. Uprzyjemniają czas uczestnikom festynu swoimi występami. Przedstawiają swoje talenty w postaci tańców nowoczesnych oraz wspólnego śpiewu. Najmłodsi - przedszkolaki również pokazały swoje taneczne umiejętności. Był też występ solistki. Dziewczynka uczy się tańczyć w balecie. Zaprezentowała swoje umiejętności. Ogromne brawa za odwagę.

Strony