2017/2018 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017- 2018

Dnia 22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017- 2018. Na uroczystość przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców, przewodnicząca KGW w Grudzielcu, rodzice przedszkolaków i uczniów, pracownicy obsługi i nauczyciele. Z tej okazji przedszkolacy i uczniowie zaprezentowali się w programach artystycznych przygotowanych specjalnie na tę okazje pod okiem swoich wychowawców. Rada Rodziców ze swoich środków zakupiła dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżniających się uczniów. 

,,MAGIA W POEZJI UKRYTA'' -GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 11 czerwca 2018 roku do oddziału przedszkolnego przybyły panie z Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza wręczyć dyplomy dzieciom za udział w konkursie plastycznym pt. ,,Magia w poezji ukryta'' - ilustracja do wybranego wiersza. Dyplomy otrzymali: Kornelia Stasiak, Zofia Orłowska, Maja Kapitaniak, Joanna Adamczak, Zuzanna Szlachta, Hubert Rudnicki, Nicola Szlachta, Dawid Biernat. Miłą niespodzianką było zajęcie III miejsca przez Barbarę Sobczak, która oprócz dyplomu zajęcia III miejsca , otrzymała nagrodę książkową.

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO POZNANIA

Dnia 8 czerwca 2018 roku odbyła się autokarowa wycieczka do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Uczestnikami wycieczki byli przedszkolacy, uczniowie klasy III , wychowawcy i rodzice.Celem wycieczki był pobyt w Muzeum Czekolady oraz udział w warsztatach ,, Od ziarenka kakaowca do tabliczki czekolady". Dzieci miały możliwość poznania procesu powstawania czekolady i pralin oraz ich degustacji. Po wizycie w muzeum w pięknej słonecznej pogodzie udaliśmy się na spacer po Starym Rynku. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż wszyscy jej uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 25 maja 2018 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z p, bibliotekarką Agnieszką Oleśków. Wszystkim dzieciom i uczniom podczas spotkania przypomniano o bezpiecznym  spędzaniu czasu wakacyjnego.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

PIKNIK RODZINNY

Dnia 23 maja 2018 roku odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Święta Taty. Spotkanie zostało zorganizowane na placu przy szkole przez Radę Rodziców i KGW w Grudzielcu. Z tej okazji przedszkolacy i uczniowie wystąpili z programem artystycznym o tematyce rodzinnej. Dla wszystkich odbyły się liczne konkurencje sportowe oraz wspólne grillowanie i biesiadowanie przy stole. Pogoda  tego dnia  dopisała, więc wszyscy byli w świetnym humorze.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bieganinie odbył się XIV Konkurs Ortograficzny. Co roku nasi uczniowie biorą w nim udział. W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III : Martyna Rychlik, Zofia Staszak, Julia Zawadzka. Uczennice za udział otrzymały dyplomy. Podczas konkursu panowała bardzo miła atmosfera, która sprzyjała uczniom w rozwiązywaniu dość trudnych zagadnień ortograficznych. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z innymi uczniami szkół z terenu naszej gminy.

POZNAJEMY ZAWÓD PIELĘGNIARKI

Dnia 9 maja 2018 roku na zajęcia do oddziału przedszkolnego przybyła mama dziecka - p. Anna Stasiak , która opowiedziała  dzieciom o swojej pracy w szpitalu jako pielęgniarki. Podczas zajęć przedszkolacy oglądali sprzęt medyczny przeznaczony do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, wykonali z gościem kilka prostych ćwiczeń zapobiegających wadom postawy, przećwiczyli prawidłowe siedzenie przy stoliku, poznali sposoby prowadzenia  zdrowego i aktywnego stylu życia.
 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI ANNIE STASIAK ZA  POŚWIĘCONY CZAS I PRZYBLIŻENIE DZIECIOM ZAWODU KTÓRY WYKONUJE.

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i przedszkolacy zaprezentowali się w patriotycznych programach. W tym dniu zapalono znicze pod tablicą pamiątkową i pod ,, Dębem Pamięci " ku czci p. Józefa Leji oraz pod obrazem Jana Pawła II.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbyło się w szkole spotkanie z p. bibliotekarką Agnieszką Oleśków. Podczas kolejnego czytania bajek przekazanno dzieciom i uczniom wiele cennych informacji na temat zdrowego odżywiania się i znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.

UROCZYSTE ZAPALENIE ZNICZY - DNI KATYŃSKIE

W związku z ogólnopolskimi obchodami DNIA KATYŃSKIEGO , w naszej szkole w dniu 18.04.2018 roku odbyło się uroczyste zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową i pod ,,Dębem pamięci " ku czci p. Józefa Leji zamordowanego w 1940 roku w Charkowie. W uroczystości tej brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III ze swoimi wychowawczyniami.

Strony