WALENTYNKI

WALENTYNKI-inaczej…
Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych... Szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.
W Polsce walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe wyznanie czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki nazywamy ,,walentynką". Można ją ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobom, które darzymy ciepłym uczuciem: przyjaciołom, kolegom, znajomym.
W tym roku, niestety, nasze szkolne walentynki wyglądały inaczej niż co roku….Nie działała nasza poczta walentynkowa. Jednak  nie zapomnieliśmy całkowicie o tym dniu. Kolorem przewodnim w piątek-12 lutego był czerwony. Zakochanym osobom kolor ten najczęściej kojarzy się z walentynkami, a tym samym z różami –symbolem miłości.  Zarówno uczniowie klas starszych, jak i młodszych  poświęcili tej tematyce zajęcia z wychowawcami. Dodatkowo młodsi uczniowie przygotowywali piękne serduszka walentynkowe, którymi się wzajemnie obdarowali. Natomiast uczniowie klasy 8 przygotowali walentynkowy plakat.
14 lutego na dobre zapisał się w kalendarzu polskich zwyczajów. Choć wielu z dorosłych uważa ten dzień za przejaw amerykanizacji polskiej kultury i podkreśla jego komercyjny charakter, to  jednak to święto mogłoby stać się pretekstem do mówienia sobie dobrych słów. Mogłoby stać się inspiracją do wykonywania drobnych gestów życzliwości. Niech ten dzień stanie się świętem wydobywania z ludzi tego, co w nich najpiękniejsze.
Pamiętajcie!
W tym dniu nie robimy nikomu złośliwych żartów. Jest to dzień dobrych uczuć !