SZKOŁA W BIEGANINIE

MIKOŁAJKI

6 grudnia ! Mikołajki…czas zacząć! Czekamy na ten dzień cały rok! To ulubione święto dzieci. Współcześnie w Polsce nocą św. Mikołaj podkłada dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim od zawsze kojarzy się nam ze słodkim upominkiem. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już odmówili sobie słodyczy, by podarować je zaprzyjaźnionym dzieciom z Domu Dziecka w Pleszewie. Przypominamy tylko, że akcja jest organizowana przez sołtys wsi Bieganin- p. Wiesławę Lis . Tego dnia również w naszej szkole odbyło się mikołajkowe świętowanie.

ANDRZEJKI

Andrzejki to magiczny wieczór, który obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada  i potocznie nazywamy go ostatkami. Święto to jest najlepszą okazją do wspólnej zabawy i hucznego świętowania, bowiem w grudniu rozpoczyna się adwent.

Od dawien dawna wierzono, że w noc andrzejkową dzieją się magiczne rzeczy, szczególnie te dotyczące miłości. Wróżby andrzejkowe mają swoje korzenie prawdopodobnie w starożytnej Grecji. Dzisiaj natomiast andrzejki to na pewno świetna rozrywka dla dzieci, które uwielbiają uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach.

25 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Trudno sobie wyobrazić świat dziecka bez misia. Jest towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy oraz czasami powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Jest po to, żeby było kogo tulić, kiedy np. pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. Ma również miękkie łapki, za które możemy go trzymać.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Witaminki, witaminki

dla chłopczyka i dziewczynki.

Wszyscy mamy dziarskie minki,

bo zjadamy witaminki ”.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To już 103. rocznica odzyskania niepodległości !

,,Wiele lat w historii Polski walczyliśmy o swoją niepodległość i ciągle umieraliśmy za ojczyznę…Te ofiary z życia nie mogły pójść na marne, nie mogły być zapomniane, nauczyliśmy się więc je podkreślać, celebrować, dawać im należytą oprawę”

DOMASŁAWICE - WYCIECZKA - 08-11-2021

Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” został utworzony 3 czerwca 1996 r. Oś parku stanowi rzeka Barycz. Około 44% powierzchni zajmują lasy. Na terenie parku stwierdzono występowanie 121 zespołów roślinnych, do najcenniejszych należą zbiorowiska wodne. Niezwykle bogaty jest zwierzęcy park. Stwierdzono tu, m. in. 34 gatunki ryb. W parku występuje 7 dydaktycznych ścieżek przyrodniczych, blisko 200 km szlaków turystycznych.

 

NIETYPOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Pod koniec października na lekcjach j. polskiego  uczniowie klasy 7 i 8 mieli możliwość uczestniczyć w nietypowych lekcjach. Uczennice, a dokładnie: Zosia Staszak z kl.7 i Anita Przybylska z kl.8 miały okazję wcielić się w rolę nauczyciela i poprowadzić lekcje w swoich klasach.  Taka forma  pracy -polegająca na bezpośrednim zaangażowaniu uczniów   w przygotowywanie i prowadzenie lekcji na pewno na długo zostanie w pamięci klasy. To dziewczyny postarały się zaangażować kolegów w proces uczenia, proponując im różne aktywizujące metody pracy i ćwiczenia. P.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 21 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

,,Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!,,
                                                                                       – B. Conklin

Strony