SZKOŁA W BIEGANINIE

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO !!!

Zwycięzcom gratulujemy

Klasa 4  - Paweł Wuttke

Klasa 5 - Oskar Mikołajczak

Klasa 6 - Martyna Rychlik

Klasa 7 - Jurek Kaliński

Klasa 8 - Angelika Paszek

ŚWIĘTA MAJOWE

3 Maja  to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Wówczas świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, co miało miejsce w 1791 roku. Była to druga na świecie – po amerykańskiej, a pierwsza w Europie nowoczesna konstytucja. Święto narodowe uchwalono 1919 roku. W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja-ustawy, która  ,,stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych”. Nie mogliśmy nie uczcić tak ważnego święta-koronawirus nam przecież nie straszny! Już w tygodniu poprzedzającym uroczystość lekcje  j.

„LEKTURA W BUDOWIE" - PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE 6

Jak zachęcić uczniów w czasie nauki zdalnej do czytania lektur? W ramach cyklu lekcji do lektury” Hobbit- czyli tam i z powrotem” zdecydowałam się na projekt edukacyjny „Lektura w budowie”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów lekturą, zmotywowanie ich do czytania i działania. Zadanie projektowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej- makiety norki Bilba Bagginsa. Szczegółowy opis miejsca z wszelkim detalami posłużył do  wykonania prac. Czy uczniom udało się osiągnąć zamierzony cel? Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Marcelinę Sójkę i Martynę Rychlik.

DZIEŃ KOBIET

To już kolejna nasz szkolna uroczystość w czasie epidemii…-Dzień KobietChłopcy z klas V-VIII nie zapomnieli j

WALENTYNKI

WALENTYNKI-inaczej…
Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych... Szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.

Strony