SZKOŁA W BIEGANINIE

POMOC DLA UKRAINY

W związku z trwającą zbiórką darów dla uchodźców z Ukrainy udostępniamy zaktualizowaną listę produktów pierwszej potrzeby. Prosimy aby przekazywane rzeczy były nowe lub w bardzo dobrym stanie!

Termin:
Zbiórka trwa od 28.02.2022 r. do 04.03.2022 r. z możliwością jej przedłużenia.

Miejsce zbiórki:
salka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przybysławicach 42

BAL KARNAWAŁOWY

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,

Przebieraniem się zabawiał.

W instrumenty przebrał drzewa,

Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

I balony lecą w górę,

Ktoś czerwony ma kapturek,

Jest karnawał dzieci tańczą,

Gra muzyka przebierańcom.

 

BALIK KARNAWAŁOWY - PRZEDSZKOLE

W dniu 18,02,2022 odbył się w naszym przedszkolu długo wyczekiwany balik karnawałowy. To niezwykłe wydarzenie dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Od samego rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie, o których dzieci chętnie opowiadały. Na sali udekorowanej kolorowymi bibułkami i balonikami zebrały się wszystkie dzieci, gdzie wspólnie z Panią Patrycją zorganizowałyśmy różne zabawy i konkursy, między innymi: przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, różnego rodzaju tańce. W przerwie dzieci zjadły śniadanko, po którym kontynuowały zabawy na sali.

WALENTYNKI

W poniedziałek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Dzieci ubrały się tego dnia na czerwono. Salę i gazetkę udekorowano czerwonymi serduszkami oraz walentynkami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją tego święta. Rozmawiały o tym, jak można okazywać przyjaźń  i miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Dzieci ozdabiały kolorowe serduszka różnymi materiałami, aby wręczyć je później kochanym rodzicom, kolegom, koleżankom. Bawiły się przy piosenkach np. "Serduszko puka w rytmie cza, cza", rozwiązywały zagadki.

WYBÓR PATRONA SZKOŁY - KANDYDACI

Bracia Chwalczewscy - herbu trąba 

 

Jan Chwalczewski – biskup łucki, budował katedrę łucką związany z rozwojem pałacu biskupiego w Torczynie i z  fundacją licznych parafii w miastach. Był za zjednoczeniem Korony z Litwą, walczył z magnaterią i reformacją. Był finansowym doradcą Zygmunta Augusta

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W tym roku finał 30. WOŚP odbył się 30 stycznia. My również  mieliśmy  możliwość przyłączenia się do akcji, której celem była zbiórka pieniędzy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze wolontariuszki szkolne- Zuzanna Nowak i Anita Przybylska  z klasy 8 zebrały łącznie  846,86 zł . W tym miejscu pragniemy podziękować także Mamie Zuzi , która zaangażowała się w opiekę nad dziewczynami tego dnia. Tradycyjnie już -wszystkim darczyńcom jeszcze raz bardzo dziękujemy. Rekordu szkoły nie pobiliśmy, ale każdy grosz się liczy!

KARTKA ŚWIĄTECZNA - KONKURS PLASTYCZNY

Przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na najpiękniejszą świąteczną kartkę bożonarodzeniową. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji świątecznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych, wyobraźni oraz aktywności twórczej uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie indywidualnie kartki w dowolnej technice, według własnego pomysłu. Ocenie podlegała pomysłowość, staranność, atrakcyjność oraz własnoręczne wykonanie ozdób.

WARSZTATY DEKORACYJNE - PRZEDSZKOLE

W przedświąteczny wtorek 21 grudnia dzieci przyniosły pierniczki i ciasteczka.  Wspólnie przygotowaliśmy lukier do ich dekorowania,  następnie przedszkolaki zdobiły pierniki i ciasteczka barwnymi posypkami słuchając kolęd i pastorałek. Dekorowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a unoszący się wspaniały aromat świeżych pierniczków, wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Ozdobione pierniczki zapakowaliśmy do pudełek, aby zagościły następnego dnia na naszej przedszkolnej wigilii. 

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia ! Mikołajki…czas zacząć! Czekamy na ten dzień cały rok! To ulubione święto dzieci. Współcześnie w Polsce nocą św. Mikołaj podkłada dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim od zawsze kojarzy się nam ze słodkim upominkiem. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już odmówili sobie słodyczy, by podarować je zaprzyjaźnionym dzieciom z Domu Dziecka w Pleszewie. Przypominamy tylko, że akcja jest organizowana przez sołtys wsi Bieganin- p. Wiesławę Lis . Tego dnia również w naszej szkole odbyło się mikołajkowe świętowanie.

PROCEDURA WYBORU PATRONA

W celu uzyskania swoistej tożsamości wyróżniającej naszą szkołę spośród innych placówek oraz oparcia działań wychowawczych na wartościach potwierdzonych życiem i działalnością wybranego autorytetu, Rada Pedagogiczna zdecydowała się rozpocząć procedurę mającej na celu wybór patrona szkoły.  Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 23.11.21 r. został złożony przez dyrektora szkoły wniosek o rozpoczęcie procedury nadania imienia szkole.

Strony