PODSUMOWANIE PÓŁROCZA

I półrocze……zakończone!
Zwyczajem  już jest w naszej szkole  pochwalenie się najlepszymi wynikami uczniów klas IV-VII w nauce na apelu podsumowującym półrocze .
Oto uczniowie, którzy osiągnęli średnie powyżej 4,0:
Klasa IV:
1.Anna  Radomska  4,36
2.Julia Zielińska  4,27
3.Anita Przybylska  4,10
4.Jerzy Kaliński  4,0
5.Mikołaj Świtała  4,0
6.Paweł Zybała  4,0
Średnia całej klasy: 3,9
Klasa V:
1.Anna  Banasiak  4,91
2.Klaudia Kałużna  4,90
3.Zuzanna Rostalska  4,82
4.Mikołaj Reszel  4,45
5.Nikola Szczepaniak  4,36
6.MilenaLewandowska  4,27
7.Angelika Paszek i Michał Duczmal  4,36
Średnia całej klasy: 4,1.
Klasa VI:
1.Laura Kuczyńska  5,16
2. Wiktoria Wiertelak   5,07
3.Maria Dera   5,04
4.Jan Radomski  4,95
5.Cezary Matuszkiewicz  4,81
6.Patryk Klimek  4,75
7.Oliwia Waśko  4,36
8.Weronika  Płóciennik  4,0
Średnia całej klasy: 4,3.
Klasa VII:
1.Kacper Zieliński  4,36
2.Zuzanna Płonka  4,1
Średnia całej klasy: 3,4
NAJLEPSZE WYNIKI OSIĄGNĘŁA KLASA   VI –gratulujemy!!!
Tak uczęszczaliśmy  do szkoły:
Klasa I:     94 % obecności
Klasa II:    94 % obecności
Klasa III:   93 % obecności
Klasa IV:   94 % obecności
Klasa V:    93 % obecności
Klasa VI:   93 % obecności
Klasa VII:  86 % obecności
W TYM PÓŁROCZU KLASY: I, II i IV OSIĄGNĘŁY REMIS! GRATULUJEMY!
Co udało nam się zrealizować w bieżącym półroczu?
Współorganizowaliśmy  uroczystości i imprezy  szkolne : Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie klasy I, Święto Niepodległości . Samorząd Uczniowski w październiku zorganizował Dzień Halloweenowy a w listopadzie  wróżby andrzejkowe. Wspieraliśmy akcje charytatywne : zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uzbieraliśmy  sporą ilość  plastikowych nakrętek , które przekażemy potrzebującym. Przy współpracy z sołtys wsi Bieganin - p. Wiesławą Lis tradycją stałą się już w naszej szkole zbiórka  słodyczy dla dzieci  z Domu Dziecka w Pleszewie. W styczniu  klasy IV-VI I bawiły się na dyskotece walentynkowo-karnawałowej – a maluchy miały swój balik na początku lutego.  
W I półroczu chętnie braliśmy udział w konkursach  :
-sportowych:
1.Turniej Mikołajkowy dziewcząt „Mały Expres Cup” – I miejsce dziewczyny z klasy IV , V i VI
2.„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – II miejsce dziewczyny z klasy IV , V i VI
3. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – IV miejsce chłopacy z klasy IV , V i VI
4. Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych” – II miejsce Mikołaj Reszel z kl. V
5. Cross Fiedlera-III miejsce Mikołaj Adamek z kl. VII
-plastycznych:
1. Zorganizowanym przez  MZK w Ostrowie Wlkp.-Paweł Wuttke z kl.I został wyróżniony,
2.Kartka świąteczna w języku angielskim:
-kategoria klas I-III:
1.Anna Waśko-kl. III
2.Joanna Wiertelak-kl.II
3.Krzysztof  Klimek –kl. III ( kartka zimowa)
Wyróżnienie –Oskar Mikołajczak –kl. II
-kategoria klas IV-VII:
1.Laura Kuczyńska-kl. VI i Anna Banasiak –kl. V
2.Oliwia Waśko-kl. VI
3.Klaudia Szymczak –kl. VII
Wyróżnienie –Maria Dera –kl. VI
-comiesięcznym konkursie  ortograficznym ( kl. IV-VI)-,, Mistrz ortografii” Kacper Zieliński, Patryk Klimek, Laura Kuczyńska oraz Oliwia Waśko  reprezentować będą  naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,Mistrz Ortografii” .

-Mikołaj Reszel –kl. V oraz Damian Klepacz-kl. VII reprezentowali będą naszą szkołę w konkursie religijnym wiedzy o św. Józefie. TRZYMAMY KCIUKI!
Przypominamy, że również maluchy oraz uczniowie klas I-III intensywnie uczestniczą w życiu szkoły. Biorą udział w różnych programach edukacyjnych  . Mają swoje kolorowe dni. Spotykają się systematycznie z panią bibliotekarką .
Na zakończenie apelu podsumowaliśmy  nasze czytelnictwo.
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 z księgozbioru  szkolnej biblioteki korzystało 79-oro  uczniów klas I- VII. Razem wypożyczono  611książek  ( śr. na ucznia 7,7)-TO JEST O JEDNĄ KSIĄŻKĘ WIĘCEJ NA UCZNIA.OBY TAK DALEJ!!!
NAJLEPSI CZYTELNICY  POSZCZEGÓLNYCH KLAS:
Klasa I – Lena Adamek   
Klasa II– Rafał Szymczak
Klasa III– Marcelina Sójka
Klasa IV –Weronika Walczak
Klasa V– Nikola Szczepaniak
Klasa VI – Laura Kuczyńska
Klasa VII- Natalia Stelmaszyk i Zuzanna Płonka
Zachęcamy do czytania  cytując słowa Ambrożego Grabowskiego :"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."
Za nami już 6 miesięcy nauki, przed nami  3 pełne miesiące nauki-tylko 3!!!!!!  Bierzemy się ostro do pracy i wszystkim życzymy w II półroczu jeszcze lepszych ocen, niesamowitych pomysłów , a nauczycielom cierpliwości i satysfakcji   z osiąganych przez uczniów postępów.