Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 mury naszej szkoły opuściły dzieci z klasy III 
Karolina Garbarczyk, Marcelina Foterek, Zuzanna Płonka, Natalia Stelmaszyk,Mikołaj Adamek, Kacper Zieliński, Antoni Żurawlew. Na zakończeniu uczniowie klasy III i I oraz przeszkolacy przedstawili program artystyczny , były wiersze i piosenki. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy dla systematycznie oszczędzających uczniów. Pani kierownik podziękowała rodzicom uczniów klasy III za pracę na rzecz szkoły. 
 

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

 Odbył się uroczysty apel z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Z okazji tej niezwykłej uroczystości przygotowaliśmy program słowno- muzyczny w którym zaprezentowali się nasi uczniowie.Było to wielkie święto w naszej szkole bo w tym dniu obowiązywał odświętny strój oraz przygotowaliśmy odpowiedni wystrój poświęcony tym  niezwykłym papieżom. Na beatyfikacji w Rzymie obecna była nasza katechetka p. A.Zybała .

"Odwiedziny zajączka"

Zgodnie z tradycją aby otrzymać od zajączka  prezenty należy zrobić gniazdko. Dlatego też, dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-III z chęcią przygotowały kolorowe koszyczki. Zajączek nie zawiódł i przyniósł wspaniałe prezenty. Wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły tym bardziej że oprócz słodyczy były też zabawki i książeczki. Aby atmosfera była naprawdę świąteczna zadbano o odpowiedni wystrój szkoły. Organizacją "zajączka" zajęła się Rada Rodziców. 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy  długim spacerem po Grudzielcu.Wspólnie z nami ,,maszerowała" Marzanna a dzieci niosły transparent ,, Dość mamy zimy, dość mamy lodu.Wiosnę witamy w marcowym słońcu". Po spacerze wróciliśmy do szkoły i wspólnie bawiliśmy się w sali gimnastycznej . Było dużo radości i humoru.

BALIK PRZEBIERAŃCÓW

31 stycznia 2014r. tracycyjne odbył się "Balik Przebierańców". Na balik przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I i III. Wszystkie dzieci wystąpiły w pięknych, barwnych kostiumach. Na balik również przybyły przedstawicielki Rady Rodziców w bardzo ciekawych aranżacjach, które wspólnie z dziećmi uczestniczyły w zabach i konkursach. Na balu był "Specialny kącik" , w którym wykonywano ciekawy makijaż twarzy przez jedną z mam. Przy wesołej muzyce wszyscy chętnie się bawili. Szkoda, że bal trwał tak krótko. 

Konkurs "Żyję bezpiecznie"

Na przełomie grudnia 2013 roku i stycznia 2014 roku odbył się w odziale przedszkolnym konkurs plastyczny pt. "Żyje bezpiecznie". W ramach realizacji programu autorskiego Renaty Motyl " Jestem zdrowym i bezpiecznym przedszkolakiem". Celem konkursu było zwiększenie wiedzy u dzieci  z zakresu bezpieczeństwa. Za udział w konkursie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. 

Dzień Babci i Dziadka

28 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku na uroczystość przybyło 50 gości. Na uroczystości obecna była przewodnicząca Rady Rodziców p.Sylwia Matuszczak i zastępca p.Sylwia Kałużna. Uroczystość odbywała się w specialne przygotowanej na to święto- stołówce szkolnej. Powitania gości dokonała kierownik szkoły p.Elżbieta Szczepaniak, która życzyła wszystkim miłego pobytu i wielu wrażeń.

Spotkanie opłatkowe z mieszkańcami Grudzielca

13 grudnia 2013r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie opłatkowe z mieszkańcamy Grudzielca. Organizatorem spotkania było KGW w Grudzielcu. Na spotkanie przybył Burmistrz Gminy i Miasta Raszków p. Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Masta Raszków p. Andrzej Matyba, radna p. Ewa Szymczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganinie i Szkoły Filialnej i Grudzielcu p. Beata Marciniak, przedstawiciele Rady Sołeckiej p. Mieczysław Matuszczak,p. Andrzej Matuszczak, p.Karol Antczak. Powitania gości dokonała przewodnicząca KGW p.

Mikołaj w szkole

6 grudnia 2013r. do szkoły przybył Mikołaj w towarzystwie trzech elfów. Mikołaj przybył z wielkim workiem. Przedszkolacy i uczniowie klasy I i III zaprezentowali się z ciekawym programem słowno-muzycznym. Każde dziecko otrzymało upominek od Mikołaja. W tym roku fundatorem słodyczy i owoców dla dzieci był sołtys wsi Grudzielec- pan Krzysztof Kuczyński.
 

ANDRZEJKI

30 listopada 2013 w naszej szkole odbył się dzień wróżb i zabaw czyli tzw. andrzejki. Organizacją andrzejek zajęli się uczniowie klasy III a w szczególności: Marcelina Foterek, Karolina Garbarczyk, Zuzanna Płonka, Natalia Stelmaszyk pod okiem swojej wychowawczyni pani Ireny Klorek. Dziewczynki zadbały o odpowiedni wystrój sali oraz strój. Przygotowały mnóstwo wróżb i zabaw. Nie obyło się bez tradycyjnego stawiania butów oraz topienia wosku. Dzieci z oddziału przedszkolnego i pozostałych klas ochoczo uczestniczyły w zabawie.

Strony