Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2012 r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość  przygotował  Samorząd Uczniowski wraz

"DZIEŃ Z PASJĄ"

„Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja”. Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony Rokiem Szkoły z Pasją. Główne hasło akcji jest takie, że szkoła to nie tylko lekcje. W niej powinno się dziać o wiele więcej. W związku z powyższym, aby jeszcze bardziej rozbudzić w dzieciach różnorodne zainteresowania dnia 26 kwietnia 2012 roku ogłoszony został w naszej szkole „Dzień z Pasją”.

II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

II Gminny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego „Śladami Shekespeare’a” odbył się w naszej szkole 12 kwietnia. Wzięło w nim udział 17 uczniów ze szkół w: Radłowie, Raszkowie oraz Korytach. Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów w języku angielskim a jury w składzie: Daria Sobczak, Żaneta Mazurkiewicz oraz Joanna Wolniak oceniało interpretacje. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Ola Kruszyk, Julia Szpytma, Iza Kaczmarek, Sara Komorska, Weronika Poterek oraz  Zuzia Pietrzak.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

22 marca  2012 roku to dzień, w którym pierwszaki  wraz ze swoją wychowawczynią p. Darią Czajką odwiedziły bibliotekę już nie po to,
by zapoznać się z pracą pani bibliotekarki ani pooglądać biblioteczne półki. Tego dnia p. Karolina Kuczyńska - szkolna bibliotekarka - dokonała uroczystego włączenia uczniów klasy I 
w poczet szkolnych czytelników. W ten sposób otworzyła się przed nimi wielka i piękna kraina – zaczarowany świat bajek i baśni. Każdy pierwszoklasista opuścił bibliotekę trzymając
w ręku wypożyczoną książkę oraz dyplom.

DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole to szereg atrakcji, ale też i nauka. Tradycyjnie uczniowie klasy VI rozpoczęli ,, Dzień Samorządności”-prowadząc lekcje na wesoło pod okiem nauczycieli. Nasi szóstoklasiści przekonali się  chyba, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Mimo to powierzone im role sprawiły wiele uciechy. Na ten dzień zawsze czekają 

KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNY KURCZAK"

Dnia 15 marca w ramach IX edycji gminnego konkursu plastycznego „Szanujmy nasze tradycje” odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny.
Tematem konkursu był wielkanocny kurczak jako symbol nowego życia. Komisja w składzie: Katarzyna Maciejewska, Daria Czajka i Bogusława Owczarczak oceniała samodzielność, pomysłowość i oryginalność, kolorystykę oraz estetykę prac.
W kategorii klas I – III zwyciężył Jakub Musiał z kl. III przed Miłoszem Waśko z kl. II i Adamem Stasikiem również z klasy II.
Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne w formie płaskiej.

WYJAZD NA SPEKTAKL I DO BIBLIOTEKI

9 marca 2012 r. został zorganizowany wyjazd dla dzieci z naszej szkoły do Ostrowskiego Centrum Kultury i do Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. W OCK-u uczniowie obejrzeli spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Pan Twardowski”. Wszystkim spektakl podobał się, ponieważ był bardzo zabawny, ale i zarazem pouczający. Dzieci miały możliwość zapoznania się z legendami Krakowa oraz zobaczyły tradycyjne stroje szlacheckie. Po spektaklu wszyscy udali się do Biblioteki Publicznej gdzie pani, która pracuje w tej bibliotece kilkanaście lat opowiedziała dzieciom

DZIEŃ KOBIET

,,Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”
Międzynarodowy Dzień Kobiet od blisko wieku świętowany w dniu 8 marca na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych - a ustanowiono go dla upamiętnienia walki kobiet

WALENTYNKI

Dnia 10 lutego  2012r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący pracę uczniów w pierwszym okresie  roku szkolnego 2011/2012. Omówiliśmy  wyniki klasyfikacji uczniów, przedstawiliśmy stan czytelnictwa poszczególnych klas oraz frekwencję uczniów. Przypomnieliśmy również  liczne uroczystości i imprezy szkolne, które odbyły się w bieżącym półroczu. Nie mogliśmy pominąć także sukcesów szkolnych uczniów w różnych konkursach i zawodach.                                                                       

KONKURS HISTORYCZNY

Dnia 9 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się trzeci konkurs historyczny dla uczniów klas 4-6 zorganizowany przez p. Izabelę Pieniężną. Tym razem tematem konkursu była: „Polska w czasie II wojny światowej 1939-1945”. W konkursie uczestniczyło pięć dwuosobowych drużyn. Uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy na wskazany temat. W czasie konkursu uczniowie zmagali się z rożnymi zadaniami, których celem było przypomnienie najważniejszych wydarzeń, dat i postaci tak ważnego okresu w historii Polski.

Strony