ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2012 r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość  przygotował  Samorząd Uczniowski wraz
z opiekunem - p. Karoliną Kuczyńską. Poczet sztandarowy wniósł flagę, wszyscy  zgromadzeni na sali odśpiewali hymn państwowy. Po hymnie - wierszem o tematyce patriotycznej rozpoczęła się część artystyczna , w tle rozbrzmiewał mazurek Michała Ogińskiego.  Następnie uczniowie kl. IV-VI  przedstawili tło historyczne wydarzeń maja   1790 r. ,recytowali wiersze przerywane pieśniami patriotycznymi. Ciekawą formą przybliżenia widzom – także tym najmłodszym - sensu obchodów tego święta, była krótka scenka, w której to uczennice kl. IV  wcieliły się w rolę dziennikarki i dzieci -udzielających  wywiadu.                        
Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy przepiękną pieśń pt. ,,Ojczyzna”, a aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Apel tradycyjnie zakończyliśmy wyniesieniem flagi oraz hymnem szkoły. Konstytucja 3 Maja to ważny moment w historii Polski, warto, aby uczniowie naszej szkoły wiedzieli  coś więcej na ten temat.  Warto, aby święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja nie kojarzyło się tylko z wolnym dniem od zajęć i długim weekendem…