"DZIEŃ Z PASJĄ"

„Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja”. Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony Rokiem Szkoły z Pasją. Główne hasło akcji jest takie, że szkoła to nie tylko lekcje. W niej powinno się dziać o wiele więcej. W związku z powyższym, aby jeszcze bardziej rozbudzić w dzieciach różnorodne zainteresowania dnia 26 kwietnia 2012 roku ogłoszony został w naszej szkole „Dzień z Pasją”.
Do szkoły zostali zaproszeni goście, którzy bardzo interesująco opowiadali o swojej pasji. Zaprezentowali piękne wyroby wyplatane z wikliny, szydełkowanie, szycie i ozdabianie serdaków, kolekcję starych, unikatowych pocztówek, fotografię oraz wędkarstwo.
W drugiej części spotkania uczniowie udali się na zajęcia warsztatowe, gdzie mogli zgłębiać tajniki poszczególnych pasji. Spotkanie okazało się miłym
i twórczym doświadczeniem.
Również w klasach uczniowie przygotowali wystawki pt. „Moja pasja”. Okazało się, że wielu z nich ma różnorodne zainteresowania. Między innymi: twórczość poetycka, wędkarstwo, kolekcjonerstwo, taniec, rysunek, gra na instrumentach.