WYCIECZKA DO RASZKOWA

Maj to piękny miesiąc, który obfituje w najróżniejsze wydarzenia, imprezy i święta…To w maju obchodzą swoje święto bibliotekarze i biblioteki! W Polsce Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy przypada 8 maja. Uczniowie naszej szkoły ( z klas IV-VI ) mieli możliwość odwiedzenia Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza 23 maja. Pani bibliotekarka w bardzo przystępny sposób opowiedziała nam o zasadach funkcjonowania biblioteki, zasadach wypożyczania książek i innych ciekawostkach związanych z tym zaczarowanym miejscem….Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z księgozbiorem odpowiednim  do ich wieku. Warto nadmienić, że dzieci zachowały się odpowiednio do miejsca-cicho i kulturalnie-za co zostały pochwalone! Tego dnia pogoda dopisała ,więc połączyliśmy przyjemne  z pożytecznym. Następnym punktem programu wycieczki była  atrakcyjna ścieżka edukacyjna, nazwana raszkowskim mini zoo.,, Cudze chwalicie ,swego nie znacie….” –to powiedzenie nie dla naszych uczniów! Dzieci z ciekawością oglądały rożne gatunki ptaków m.in. kury ozdobne, bażanta królewskiego oraz barwne i egzotyczne papugi. Szczególne zainteresowanie wzbudziły owce kameruńskie i kozy, a przede wszystkim alpaki i kangury. Dalej dzieci obserwowały pływające  w stawie kaczki krzyżówki i karpie czerwone, a także kaczki karolinki i mandarynki.   I to wszystko na terenie naszej MAŁEJ OJCZYZNY ! Oczywiście taka wyprawa jest bardzo wyczerpująca , toteż musieliśmy się posilić . Wyprawę do Raszkowa zakończyliśmy w pizzerii. Każdy znalazł siły na drogę powrotną. Był to dzień pełen miłych wrażeń i okazja do poszerzenia swojej wiedzy czytelniczej i przyrodniczej! Przyjemne z pożytecznym!