DZIEŃ KOBIET

,,Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”
Międzynarodowy Dzień Kobiet od blisko wieku świętowany w dniu 8 marca na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych - a ustanowiono go dla upamiętnienia walki kobiet
o prawo do człowieczeństwa. Mimo, iż jeden wiek w dziejach ludzkości wydaje się mgnieniem, niełatwo jest jednoznacznie ustalić genealogię tego święta, bo źródła podają niejednolite interpretacje. Jednak w naszej szkole tradycyjnie już SU  przygotował krótką uroczystość w tym dniu. Wszystkie kobietki - te duże i te małe - wysłuchały kilku informacji na temat historii tego święta oraz część artystyczną, składającą się z wierszy i piosenek. Nie zabrakło utworów: „Monika dziewczyna ratownika”, „Baby, ach te baby”, „Beata z albatrosa”. ,,Męska część” naszej szkoły (a tą w tym roku zdziesiątkowała niestety ospa) wspierał p. Patryk Wicenciak oraz ks. Rafał Kryś. Panie wysłuchały ciepłych słów  oraz otrzymały symboliczne kwiatki, a te młodsze panienki -cukierki.                            
Panowała w tym dniu wyjątkowa atmosfera.