WALENTYNKI

I kolejne walentynki… – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. My, w  naszej szkole powitaliśmy św. Walentego 12 lutego. I chociaż do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz  z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu- trudno wyobrazić dziś sobie niemożność cieszenia się tym dniem.  Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w czerwcową noc .
Stałym niemalże elementem naszych szkolnych walentynek jest wzajemne wręczanie sobie ozdobnych karteczek. Nad całością czuwał Samorząd Uczniowski . Czerwone karteczki, najczęściej w kształcie serca, opatrzone zostały miłosnym wierszykiem. Listonosz-amorek zadbał o to , aby walentynki trafiły do odpowiedniej osoby.  Z dniem św. Walentego łączy się również zwyczaj obdarowywania  upominkami w postaci kwiatów, słodyczy jak również  pluszowych maskotek .  Toteż z niecierpliwością czekamy do następnego…..14.lutego!