PODSUMOWANIE PÓŁROCZA

Tak zakończyliśmy I półrocze……

Zakończyliśmy już I półrocze. 10 lutego br. przedstawiliśmy społeczności szkolnej w skrócie , co wydarzyło się  w naszej szkole przez ostatnie miesiące oraz co osiągnęliśmy . Zaczniemy oczywiście od pochwalenia się najlepszymi wynikami uczniów klas IV-VI w nauce. Oto uczniowie, którzy osiągnęli średnie powyżej 4,0:

Klasa IV:

1.Laura Kuczyńska 4,82
2.Maria Dera 4,73
3.Jan Radomski 4,73
4.Oliwia Waśko 4,55                                                                                                              
5.Wiktoria Wiertelak 4,55                                                                           
6.Patryk Klimek 4,4                                                                                                          
7.Cezary Matuszkiewicz 4,36
Średnia całej klasy: 4,20.

Klasa V:
1.Kacper Zieliński  4,64
2.Zuzanna Płonka  4,18
Średnia całej klasy: 3,51.
 
Klasa VI:
1. Aleksandra Rychlik 5,20
2. Mateusz Musiał  5,10
3. Miłosz Waśko  5,10
4. Zuzanna Wyrwas 5,10
5. Patrycja Paszek 4,81                                                                                     
6. Szymon Walczak 4,65

Średnia całej klasy: 4,0.

Chcemy  zaznaczyć, że uczniowie klas I-III również osiągnęli bardzo dobre
i dobre wyniki  w nauce!

Tak uczęszczaliśmy  do szkoły:
Klasa I:     91 % obecności
Klasa II:    89,8 % obecności
Klasa III:   93,8 % obecności
Klasa IV:   93,3 % obecności
Klasa V:    91 % obecności
Klasa VI:   94,3 % obecności

Wygrała klasa VI !

Co udało nam się zrealizować w bieżącym półroczu?

Współorganizowaliśmy  uroczystości i imprezy  szkolne : Dzień Edukacji Narodowej, Święto Pieczonego Ziemniaka ,Ślubowanie klasy I, Święto Niepodległości, wieczornicę bożonarodzeniową . Samorząd Uczniowski
29 października zorganizował Dzień Halloweenowy a w listopadzie  wróżby andrzejkowe . 20 listopada z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przypomnieliśmy sobie  o naszych  prawach zapisanych   w Konstytucji RP
oraz postać Janusza Korczaka.

Wspieraliśmy akcje charytatywne : zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pobiliśmy rekord szkoły!!!-nasza przewodnicząca Zuzanna Wyrwas zebrała 667,70 zł. W tym miejscu jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki owej kwoty dziękujemy !

Uzbieraliśmy  sporą ilość  plastikowych nakrętek , które przekazaliśmy tacie Jakuba Karbowiaka. Przy współpracy z sołtys wsi Bieganin-  p. Wiesławą Lis zebraliśmy już kolejny raz  słodycze dla dzieci z Domu Dziecka  w Pleszewie. 

 

                   

W I półroczu chętnie braliśmy udział w konkursach  :

-sportowych-Crossie Fiedlera i Mistrzostwach  Gminnych w Ringo-dziewczyny zajęły II miejsce ,

-plastycznym- Jesienne drzewo,

-przedmiotowych –w  Wojewódzkim  Konkursie Polonistycznym , Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym i Wojewódzkim Konkursie Matematycznym,

 -comiesięcznym konkursie  ortograficznym ( kl. IV-VI)-,, Mistrz ortografii”.
Odbył się także konkurs SKO. Uczeń klasy V –Kacper Zieliński zajął II miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Odwiedzili naszą szkołę znani sportowcy: p. Bartłomiej Jaszka wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej oraz sztangista p. Łukasz Marcinkowski. Uczniowie klas IV-VI wspólnie z wychowawcami uczestniczyli  w spotkaniu bożonarodzeniowym w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie, natomiast przedszkolaki i uczniowie klas I-III w spektaklu ,, Słodki domek” oraz ,, Piękna  i bestia”.

Przypominamy   ,że również maluchy intensywnie uczestniczą w życiu szkoły. Przedszkolaki uczestniczą w programie „Mamo, tato wolę wodę!”. Mają swoje kolorowe dni. W listopadzie ,,gościł” kolor pomarańczowy –a wraz z nim warzywa i owoce w tym kolorze. W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Emilię Pieniężną-Strzelecką , w grudniu czekały natomiast na najważniejszego gościa –Świętego Mikołaja.  W listopadzie klasy  I – III zostały zachęcone do realizacji programu edukacyjnego „ Śniadanie daje moc”. Pierwszaki przygotowały także sałatkę owocową w ramach tego programu. W listopadzie bawiły się również podczas Święta Pluszowego Misia.

Na zakończenie chcemy jeszcze podsumować nasze czytelnictwo.

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016 z księgozbioru naszej szkolnej biblioteki korzystało 73 uczniów klas I- VI ( I klasa została włączona w poczet czytelników w  listopadzie).

Razem wypożyczono 250 książek. ( śr. na ucznia 3,42).

 

CZYTELNICTWO POSZCZEGÓLNYCH KLAS:

Klasa I – 43 ks. ( na ucznia ok. 3 książki)

Klasa II- 33 ks. ( na ucznia ok.2,5)

Klasa III- 78 ks.( na ucznia ok. 10)

Klasa IV – 38ks.( na ucznia ok.3)

Klasa V- 32 ks. ( na ucznia ok.3)

Klasa VI – 26 ks. ( na ucznia 2)

 

NAJLEPSI CZYTELNICY:

KLAS I- III

1.Agata Rostalska – kl. I -5 ks.

2.Anita Przybylska – kl. II -7 ks.

3.Angela Paszek- kl. III -12 ks.    

 

KLAS IV- VI

1.Laura Kuczyńska – kl. IV-6 ks.

2.Aleksandra Nowak –kl. IV- 6 ks.

3.Aleksandra Rychlik – kl.VI-6 ks.

 

Zachęcając wszystkich do czytania, zacytujemy słowa Ambrożego Grabowskiego :"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."                                                    

Za nami już 5 miesięcy nauki, przed nami tyle samo!!!  Wszystkim życzymy w II półroczu jeszcze lepszych ocen, niesamowitych pomysłów oraz zapału do pracy, a nauczycielom cierpliwości  i satysfakcji z osiąganych przez uczniów postępów.