KONKURS BIBLIOTECZNY "BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ"

 
„Szkoła bez biblioteki – jest jak twierdza bez zbrojowni”(Anonim).
W październiku obchodzimy ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik. W naszej szkole tegoroczne święto było powiązane z prezentacją nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży . Podsumowaniem był natomiast ogłoszony przez bibliotekarkę – p. Karolinę Kuczyńską  konkurs plastyczny pt.: Biblioteka moich marzeń. Forma pracy  była dowolna. Konkurs cieszył się powodzeniem. Prace konkursowe przygotowali uczniowie klas młodszych i starszych. Wszystkie znalazły się na gazetce biblioteki szkolnej, gdzie było można podziwiać pomysły naszych uczniów .
Konkurs oczywiście został rozstrzygnięty i komisja wyłoniła zwycięzców.
Oto oni:
I miejsce - Patrycja Paszek
II miejsce - Beata Jaś
III miejsce - Zuzanna Wyrwas