OWOCE W SZKOLE

Kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w programie "Owoce w szkole". Program ten, polega na dostarczaniu owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych. Programem objęci są uczniowie klas I - III. W ramach projektu, dzieci otrzymują nieodpłatnie świeże owoce, warzywa oraz soki, które spożywają w szkole.
Dzięki temu kształtują nawyki zdrowego odżywiania się. Produkty owocowe
i warzywne przygotowane dla dzieci są gotowe do spożycia:
- owoce (jabłka, gruszki) są umyte i zapakowane,
- warzywa (marchew, papryka, ogórek, rzodkiewka) umyte i pocięte w pałeczki, każda porcja osobno zapakowana.
Głównym celem programu „Owoce w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw
w codziennej diecie, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Kolejnym, podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zdrowego odżywiania oraz propagowanie go poprzez działania edukacyjne realizowane w placówce. Dlatego też dzieci w naszej szkole uczestniczą w różnych zajęciach promujących zdrowe żywienie i kształtujących nawyki żywieniowe tak, by owoce i warzywa gościły w ich codziennej diecie. W ramach tego projektu dzieci:
- rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy o owocach i warzywach,
- brały udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony owoc lub warzywo”,
- kroiły owoce na sałatkę, którą wszyscy zjedli ze smakiem.
Podsumowaniem zajęć było obejrzenie przez dzieci prezentacji o owocach
i warzywach.