"PAN KLEKS" W NASZEJ SZKOLE

Dnia 20.11.2013 roku odwiedził naszą szkołę pan Kleks…
W klasie IV, tego dnia, odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego.  Po omówieniu lektury „Akademia pana Kleksa” uczniowie klasy IV przystąpili do konkursu. Polegał on na grze dydaktycznej, a uczniowie (podzieleni na 3 grupy) rozwiązywali przeróżne zadania na motywach książki Jana Brzechwy.
Wygrała ta drużyna, która zdobyła najwięcej… piegów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu strojów nawiązujących do tych przedstawionych w baśni. Na pochwałę zasługuje fakt, iż drużyny pracowały z dużym zaangażowaniem i udowodniły znajomość treści lektury. Dodatkowo podczas tej lekcji mogły wysłuchać ścieżki dźwiękowej do filmu” Krzysztofa Gradowskiego pt. „Podróże pana Kleksa” z 1986 roku.Lekcja się spodobała. Stroje wzbudzały zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów szkoły, a ich starsi koledzy z niecierpliwością czekają na swoją kolej.
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
                                                                                                  Wisława Szymborska