ANDRZEJKI I MAM TALENT

Jak obyczaj każe stary…..WIECZÓR ANDRZEJKOWY, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę andrzejkowych wróżb. 29 listopada uczniowie postanowili zadośćuczynić tradycji i przepowiadali tego dnia  przyszłości .

Wróżki  z klasy VI  zadbały ( również nie zawiedli wróżbici!!!)   o  wystrój szkolnej sali, przygotowali mnóstwo atrakcji-tak, aby każdy zapamiętał ten wyjątkowy dzień. Dodatkowo w tym roku spotkaliśmy się , z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego , na sali gimnastycznej. Wróżki  wprowadziły zebranych w tematykę obchodów andrzejek (pochodzenie święta i tradycje  z nim związane) oraz zaprosiły na andrzejkowy konkurs pt. ,, Mam talent”.

Do zmagań przystąpiły uczennice klas IV-VI, chłopcy tym razem zawiedli!

Repertuar konkursowy składał się z  części recytatorskiej oraz  muzycznej.Nie zabrakło śpiewu, tańca i gry na instrumentach muzycznych.  Konkurs zakończył się głosowaniem uczniów wszystkich klas oraz nauczycieli. Oto wyniki:

I MIEJSCE- Aleksandra Waśko – kl. VI ( gra na organach)

II MIEJSCE-Zuzanna Wyrwas i Aleksandra Rychlik –kl. IV ( taniec)

III MIEJSCE-Sara Komorska i Sylwia Lis –kl. VI ( śpiew ).                                    

        Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za tak miło spędzony dzień. A wszystkim życzymy częstszych odwiedzin w …..KRAINIE FANTAZJI!