DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ EUROPEJSKI

3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu także dzieci miały okazję wziąć udział w akademii i zabawach z okazji Dnia Europejskiego. W pierwszej części programu uczniowie naszej szkoły wyruszyli w „Podróż po Europie” wraz z programem  „Europa da się lubić”. Dzieci zapoznały się z kulturą, zwyczajami i tradycjami państw Europejskich. Następnie wzięły udział w trzech konkursach. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Po konkursach mała przerwa na coś słodkiego- każde dziecko otrzymało loda. W kolejnej części programu, uczniowie odwiedzili trzy państwa: W. Brytanię, Niemcy i Włochy.  Brali udział w grach i zabawach starannie i ciekawie przygotowanych przez szóstoklasistów.  Na zakończenie dnia spędzonego w szkole  dzieci brały udział w zawodach sportowych.

inf. A. Dembczyńska