WIZYTA PANI MRÓZ

 Dnia 28 maja br. odwiedziła naszą szkołę  p. Urszula Mróz, autorka książki „Tajemne ruiny. Opowieść prawdziwa”. Pani Urszula napisała książkę specjalnie dla dzieci, aby poznały niezwykłe dzieje XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w maleńkiej wiosce Skrzebowa ( w której to autorka się urodziła). Przed wiekami w tamtejszej kaplicy znajdował się obraz Matki Boskiej, za przyczyną którego zdarzały się niezwykłe cuda, liczne uzdrowienia  i niespotykane zjawiska. Dzisiaj po kaplicy zostały tylko ruiny…., a cudowny obraz znajduje się w pobliskim kościele parafialnym. Dnia 28 maja br. odwiedziła naszą szkołę  p. Urszula Mróz, autorka książki „Tajemne ruiny. Opowieść prawdziwa”. Pani Urszula napisała książkę specjalnie dla dzieci, aby poznały niezwykłe dzieje XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w maleńkiej wiosce Skrzebowa ( w której to autorka się urodziła). Przed wiekami w tamtejszej kaplicy znajdował się obraz Matki Boskiej, za przyczyną którego zdarzały się niezwykłe cuda, liczne uzdrowienia   i niespotykane zjawiska. Dzisiaj po kaplicy zostały tylko ruiny…., a cudowny obraz znajduje się w pobliskim kościele parafialnym. Pani U. Mróz spotkała się  z uczniami klas I-III oraz IV-VI i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła im „proces” powstawania książki , od samej myśli o pisaniu do dnia, w którym to znajdzie się w księgarni. Promocja książki uświadomiła  również  naszym uczniom że  „Pamięć jest niezbędnym składnikiem naszej ojczyzny"(RYSZARD KAPUŚCIŃSKI).Książka o naszym regionie jest już dostępna   w bibliotece szkolnej 
                                                                          inf. K. Kuczyńska