SZKOŁA W GRUDZIELCU

WYDARZENIA MARCOWE- DZIEŃ KOBIET, POWITANIE WIOSNY, WIELKANOCNY ZAJACZEK

W marcu 2021 roku uczniowie i maluchy ze Szkoły Filialnej w Grudzielcu wykonali szereg prac plastycznych związanych z mijającą porą roku zimą, witając nadejście długo oczekiwanej  wiosny. Prace wykonane przez dzieci o tematyce wiosennej przypomniały im  o cechach charakterystycznych tej pory roku, wszyscy  poznali także zwiastuny wiosny, obserwowli zmiany w przyrodzie, obejrzeli film edukacyjny o przedwiośniu, rozwiązywali quizy i zagadki.  8 marca 2021r.

WALENTYNKI

12.02.2021r. w naszej szkole w oddziale przedszkolnym odbył się Balik Walentynkowy. Dzieci z przedszkola uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych, konkurencjach sprawnościowych z balonem. Maluchy chętnie pozowały do zdjęć podczas Baliku. Każde dziecko musiało zaprezentować swoje umiejętności artystyczne podczas ,, Festiwalu Walentynkowego'' - śpiewając dowolną piosenkę lub recytując poznany wiersz. Uczniowie na zajęciach szkolnych wykonali przepiękne karty walentynkowe dla najbliższych oraz dla siebie, wymieniając się nimi.

BALIK KARNAWAŁOWY

08.02.2021r.  uczniowie Szkoły Filialnej w Grudzielcu uczestniczyli w zabawach i konkurencjach sprawnościowych przygotowanych na Bal Kostiumowy przez nauczycieli uczących w naszej szkole: wychowania fizycznego - p. Sławomira Krawczyka, języka angielskiego -p. Patrycję Sobczak oraz czuwającą nad całością imprezy p. Iwonę Waśko. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia bawili się wesoło i świetnie prezentowali się w bajkowych strojach karnawałowych. Balik kostiumowy zakończył się wybraniem Królowej i Króla Balu.                 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA. PRACUJEMY EFEKTYWNIE- ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM TECHNOLOGII KOMPUTEROWEJ

W pierwszym tygodniu lutego 2021 roku uczniowie klasy I zostali pasowani na CZYTELNIKA przez bibliotekarkę p. Karolinę Kuczyńską. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat zasobów sławnych światowych bibliotek, dowiedzieli się, jak należy zachować się w bibliotece i jak z niej korzystać. Po pasowaniu i interesujących zajęciach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Młodzi już czytelnicy - rozwijają swoje pasje i umiejętności pracując efektywnie na zajęciach z wykorzystaniem technologii komputerowej. 

NIESPODZIANKA DLA BABCI I DZIADKA

W  styczniu 2021r.- w tygodniu poprzedzającym Dzień Babci i Dziadka, uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły wykonali na zajęciach plastyczno - technicznych niespodzianki dla Babci i Dziadka. Uczniowie zaprojektowali także interesujące maski karnawałowe.Na zajęciach edukacyjnych nauczyli się piosenki o Dziadkach, wierszy, które mieli im zaprezentować podczas odwiedzin w domu. Zapraszamy do galerii zdjęć prac dzieci.

WIGILIA

22 grudnia 2020 roku uczniowie szkoły uczestniczyli w WIGILII SZKOLNEJ online ze swym wychowawcą. Przedszkolacy śpiewali kolędy, obejrzeli bajkę edukacyjną o tradycjach bożonarodzeniowych, wykonali pracę plastyczną, złożyli życzenia starszym koleżankom i kolegom poprzez przekaz multimedialny. ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2021.

KONKURS PLASTYCZNY - ,, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM ''

Dnia 6 grudnia 2020r. uczniowie szkoły Filialnej w Grudzielcu przekazali na ręce wychowawcy klasy I i III p. Iwony Waśko prace konkursowe o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs plastyczny pt. ,, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM " był kontynuacją akcji charytatywnej zbierania słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie. Celem konkursu było budowanie właściwych postaw prospołecznych, uwrażliwienie na sytuację materialno - duchową innych osób, kształtowanie osobowości odpowiedzialnych za drugiego człowieka, pielęgnowanie tradycji świątecznych.

GALERIA PRAC DZIECI - GRUDZIEŃ

Zapraszamy Rodziców do obejrzenia prac swoich pociech,jakie wykonały w grudniu 2020 roku. Tematem przewodnim w tym czasie są treści bożonarodzeniowe. Uczymy naszych podopiecznych szacunku i przywiązania do bogactwa tradycji polskich związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie i dzieci poznali tradycje składania życzeń i wysyłania kart świątecznych - sami wykonali kartkę bożonarodzeniową dla swoich rodziców i dziadków.

MIKOŁAJ

04.12.2020r. w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyła się zbiórka słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie. Uczennica klasy III Barbara Sobczak wykonała kartę świąteczną dla dzieci z życzeniami świątecznymi. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie tej szlachetnej akcji. Tego samego dnia nasze maluchy i uczniowie otrzymali paczki świąteczne od Mikołaja, przedszkolacy obejrzeli bajkę o Mikołaju na tablicy multimedialnej, zaśpiewali świąteczną piosenkę , którą nagrano i przesłano z życzeniami dla rodziców i starszych kolegów i koleżanek ze szkoły..

Strony