2020/2021 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

25 czerwca br. dzięki udostępnieniu nam sali wiejskiej mogliśmy się  jeszcze raz wszyscy spotkać-oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego                                                                                               i zakończyć wyjątkowo trudny rok szkolny. Za sprawą izolacji, zdalnych lekcji i wielu obostrzeń, ten rok nie był łatwy dla naszych uczniów, dla nauczycieli oraz rodziców. Z sal lekcyjnych przenieśliśmy się do sieci,

DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka to Święto, które przypada 1 czerwca, jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Zostało ono ustanowione
w 1954 roku przez Zgromadzenie ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka.

DZIEŃ MATKI

Dziś dla Ciebie mamo, świeci słońce złote,

Dla Ciebie na oknie usiadł barwny motyl.

Dziś dla Ciebie Mamo, płyną białe chmurki,

A wiatr je układa w świąteczne laurki.

Dziś dla Ciebie Mamo, śpiewa ptak na klonie

I dla Ciebie kwiaty dziś pachną w wazonie.

Dzisiaj droga Mamo, masz twarz uśmiechniętą,

Niech przez rok cały, trwa to Twoje święto.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO !!!

Zwycięzcom gratulujemy

Klasa 4  - Paweł Wuttke

Klasa 5 - Oskar Mikołajczak

Klasa 6 - Martyna Rychlik

Klasa 7 - Jurek Kaliński

Klasa 8 - Angelika Paszek

ŚWIĘTA MAJOWE

3 Maja  to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Wówczas świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, co miało miejsce w 1791 roku. Była to druga na świecie – po amerykańskiej, a pierwsza w Europie nowoczesna konstytucja. Święto narodowe uchwalono 1919 roku. W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja-ustawy, która  ,,stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych”. Nie mogliśmy nie uczcić tak ważnego święta-koronawirus nam przecież nie straszny! Już w tygodniu poprzedzającym uroczystość lekcje  j.

DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku. Jego akcje są prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

„LEKTURA W BUDOWIE" - PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE 6

Jak zachęcić uczniów w czasie nauki zdalnej do czytania lektur? W ramach cyklu lekcji do lektury” Hobbit- czyli tam i z powrotem” zdecydowałam się na projekt edukacyjny „Lektura w budowie”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów lekturą, zmotywowanie ich do czytania i działania. Zadanie projektowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej- makiety norki Bilba Bagginsa. Szczegółowy opis miejsca z wszelkim detalami posłużył do  wykonania prac. Czy uczniom udało się osiągnąć zamierzony cel? Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Marcelinę Sójkę i Martynę Rychlik.

DZIEŃ KOBIET

To już kolejna nasz szkolna uroczystość w czasie epidemii…-Dzień KobietChłopcy z klas V-VIII nie zapomnieli j

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 22 lata temu (17 listopada 1999 r.) przez UNESCO jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace, która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.                                       

WALENTYNKI

WALENTYNKI-inaczej…
Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych... Szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.

Strony