2019/2020 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ZDALNE NAUCZANIE - "MAPY MYŚLI" KLASA 6

Mapa myśli
Ludzie od zawsze zapisują swoje myśli. Po co? By pamiętać. By uchwycić pomysł, który niezapisany może zostać na zawsze zapomniany. By móc odtworzyć wiedzę na ważnym egzaminie. By planować swoje sprawy. Jest wiele powodów, by rozwijać umiejętność „myślenia na papierze”. Podobnie jak sposobów, by pamiętać lepiej. Ale to Ty sam musisz wypróbować je na sobie, bo każdy z nas ma swój własny, indywidualny patent na skuteczność.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła  do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W jego ramach otrzymaliśmy  wsparcie finansowe      w wysokości 5 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.NPRCz to program rządowy, który zakłada rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Przystąpienie do programu wiązało się z obowiązkiem podjęcia wielu różnorodnych działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród młodzieży.

DZIEŃ KOBIET

W tym roku Dzień Kobiet w naszej szkole obchodzono pod hasłem ,,…Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny …”. Chłopcy z klas VI-VIII przygotowali program artystyczny będący ukłonem w stronę wszystkich pań i dziewczynek. Kolejny już raz wszystko z zacięciem satyrycznym  i  z dużą dawką humoru. Już na samym początku chłopcy z klasy VIII scenką z ,, Benny Hilla” wprowadzili nas w niesamowitą atmosferę tego dnia.

WYJAZD DO TEATRU

3 marca br. uczniowie z klas IV-VII mieli możliwość uczestniczenia  w spektaklu:,, Nerwy do konserwy - Złodziej empatii”. Spektakl ukazał, uczestnikom tego wydarzenia, różne oblicza przemocy. Uświadomił , że przemoc to nie tylko bicie czy kopanie. Każda akcja prowadzi do reakcji… Tomek-jeden z bohaterów spektaklu-ma bogatego i szanowanego ojca, przyjaciół, dobre oceny i wszystko czego zapragnie. Jego życie jest pasmem sukcesów, a przynajmniej wszystkim się tak wydaje… . Następstwem napiętej sytuacji w domu Tomka, jest jego zachowanie wobec rówieśników.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego  to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.

NASZA UCZENNICA LAUREATKĄ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "CUDA NA KIJU"

Szczęśliwa dla ośmioletniej Aleksandry Strzeleckiej uczennicy naszej szkoły i uczestniczki zajęć plastycznych M-GOK w Raszkowie, okazała się XIII edycja Konkursu Plastycznego „Cuda na Kiju” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. W nawiązaniu do tematu konkursu, Ola wykonała pracę w kierunku recyklingu. Projektując swoje wymarzone akwarium – stworzyła formę przestrzenną z wykorzystaniem surowców wtórnych nadając im innego znaczenia. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbyło się 21 lutego 2020 roku.

WALENTYNKI

14 lutego to miły dzień dla każdego z nas. Dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu Dzień Zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach … Dzień ten upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie ,,wysyłali”  kartki i serduszka (wyrażając w ten sposób swoje sympatie) poprzez  walentynkowe amorki, które  odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkimadresatom. W naszej szkole z okazji tego święta p. Karolina Kuczyńska oraz bibliotekarka p.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tym razem dzień Babci i Dziadka odbył się w rytmie ludowych tańców. Dzieci z przedszkola zatańczyły „ Koziorajkę” , „ Przepióreczkę, która uciekła w proso” , pięknie mówiły wierszyki, a na koniec zaprezentowały taniec góralski. Brawo dla przedszkolaków!!! Uczniowie klasy pierwszej zatańczyły krakowiaka, następnie wszystkie dzieci z nauczania wczesnoszkolnego przedstawiły taniec pt.” Praczka”, „ Brzuchaty”, „ Poszło dziewczę po ziele”. Ciekawie zobrazowały ruchem piosenki : „ Lajkonik”, „ Miała baba koguta” oraz „ Czerwone jabłuszko”. Na koniec goście usłyszeli „ Stokrotkę”.

Strony