2018/2019 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018 - 2019

19.06.2019 roku uczniowie i przedszkolacy Szkoły Filialnej w Grudzielcu wystąpili w programie artystycznym pt. ,, Wakacje" z okazjii zakończenia Roku Szkolnego 2018 - 2019, dla swoich rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej rozdano dzieciom nagrody, dyplomy i świadectwa szkolne. ,, Lato, lato, lato czeka. Razem z latem czeka rzeka,,," Życzymy wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji. 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

07.06.2019 r. uczniowie i przedszkolacy Szkoły Filialnej w Grudzielcu spotkali się ostatni raz przed wakacjami z p. Agnieszką Oleśków, która przeczytała im zabawną historię przygotowań urlopowych pewnego zwierzątka z farmy. To spotkanie okazało się bardzo miłe i sympatyczne dla wszystkich jej uczestników. Pani Agnieszka zaprosiła małych czytelników   do odwiedzania biblioteki także w okresie wakacyjnym, a dzieci podziękowały  za poświęcony im czas.  

ŚWIĘTO RODZINY

W dniu 31 maja 2019 roku uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły wystąpili w programie artystycznym pt. ,, Gdy majowe słonko świeci... " dla swoich rodziców w dniu Święta Rodziny. Były momenty uśmiechu, ale także wzruszenia po wykonaniu wokalnym piosenki ,, Miłość matczyna" przez klasę  pierwszą oraz improwizację baletowo - wokalną uczennic - Barbary Sobczak i Kornelii Stasiak. Dużo radości dostarczyły wszystkim konkurencje sprawnościowe dla dzieci i rodziców oraz  zabawy w ogrodzie  szkolnym.

WYJAZD INTEGRACYJNY DO RODZINNEGO PARKU PRZYGÓD I EDUKACJI GÓRECZNIK

Dnia 30.05. 2019 roku w godzinach popołudniowych uczniowie, przedszkolacy, rodzice dzieci  naszej szkoły wraz z  wychowawcą oddziału przedszkolnego - miło spędzili czas w Rodzinnym Parku Przygód i Edukacji Górecznik. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Mamy, Taty i Dnia Dziecka,a celem było zintegrowanie się wszystkich jej uczestników oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej dzieci.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

10.05.2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z bibliotekarką p. Agnieszką Oleśków , która tym razem przeczytała dzieciom opowiadanie o małym chłopcu i o tym co go spotkało. Po lekturze dzieci jednogłośnie stwierdziły, że trzeba słuchać rodziców i nauczycieli. Po spotkaniu wszyscy wykonali pracę plastyczną związaną z treścią opowiadania. 

REALIZACJA PROGRAMU - CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W dniach 06,05.2019 r. - 10.05.2019 r. w oddziale przedszkolnym naszej szkoły odbyły się zajęcia związane z realizacją Programu przedszkolnej edukacji antynikotynowej - CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS.

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 - MAJA

30.04.2019 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbył się uroczysty apel z okazji Święta 3 - Maja. Uczniowie szkoły i przedszkolacy zaprezentowali się w patriotycznym programie słowno - muzycznym, złożyli kwiaty i znicze pod obrazem Jana Pawła II i w  miejscu pamięci - p. Józefa Leji. W tym dniu na  zajęciach zostały poruszone  treści patriotyczne, dzieci wykonały prace plastyczne.

UDZIAŁ W PROGRAMIE ,,AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA "

Dzieci z klasy I naszej szkoły przystąpiy w roku szkolnym 2018 - 2019 do Ogólnopolskiego Programu: ,, Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań, w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy. Realizując założenia programu, uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa, numery alarmowe i sposoby zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM

O3.04.2019 roku uczennica naszej szkoły Barbara Sobczak wzięła udział w XV edycji gminnego konkursu plastycznego pt. ,, SZANUJEMY NASZE TRADYCJE" zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Ligocie. Celem konkursu było budzenie szacunku dla tradycji związanych z okresem wielkanocnym oraz rozwijanie inwencji twórczej uczniów.

PRZYGOTOWANIA WIELKANOCNE - ,,ZAJĄCZEK "

W miesiącu kwietniu 2019 r. uczniowie i przedszkolacy szkoły wykonali szereg prac o tematyce świątecznej, poznali tradycje związane z Wielkanocą, a także otrzymali niespodziankę od długo oczekiwanego Zajączka. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie wielkanocnych paczek.

Strony