2018/2019 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Jak zawsze w naszej szkole zakończenie roku szkolnego jest bardzo uroczyste. Rozpoczyna się ono mszą świętą. W tym roku było ono dość szczególne. Po dziewiętnastu latach ponownie mury naszej szkoły opuścili  ośmioklasiści. Przedstawili oni swoją część artystyczną. Podczas której potoczyły się łzy wzruszenia. Wystąpiły przedszkolaki oraz klasa trzecia, która zakończyła pierwszy etap nauki. Po  występach rozpoczęła się część oficjalna. Rozdano świadectwa uczniom klasy ósmej oraz te, które były „ozdobione” czerwonym paskiem.

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY VIII „RATUJMY RAZEM ŻYCIE LUDZKIE”

Przez całe II półrocze uczniowie klasy VIII realizowali projekt „Ratujmy razem życie ludzkie”. Na co tygodniowych zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie poznawali wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z pierwszą pomocą: RKO, stany zagrażające życiu m.in. udar i zawał, pomoc osobie nieprzytomnej, tamowanie krwawień i krwotoków, złamani i zwichnięcia, oparzenia i odmrożenia. Dzięki uprzejmości strażaków OSP Bieganin mogliśmy zobaczyć jak wygląda i działa AED, czyli defibrylator.

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Z cyklu "Kolorowe dni" w przedszkolu zorganizowaliśmy na początku czerwca "zielony dzień". wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono oraz przyniosły zielone zabawki. W sali zrobiło się kolorowo i bardzo przyjemnie. Z wystawki dochodziły do nas wspaniałe zapachy owoców i warzyw. Po krótkiej rozmowie i wygłoszeniu przewodniego hasła "Jem owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy" przystąpiliśmy do przygotowania wesołych kanapek, po czym nastąpiła degustacja. Tego dnia czekało nas jeszcze dużo atrakcji między innymi: braliśmy udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz plastycznych.

WYCIECZKA KLAS IV -VIII

W tym roku szkolnym uczniowie klas starszych IV-VIII udali się na dwudniową wycieczkę po trzech miejscowościach województwa małopolskiego. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Wadowice - miasto rodzinne Jana Pawła II: Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła oraz Muzeum Jana Pawła II, gdzie przewodnik przybliżył nam życie i działalność papieża Polaka. Oczywiście był też czas na przepyszny dwudaniowy obiad w „Restauracji Jagiellońskiej” i papieskie kremówki. Po zaspokojeniu głodu ruszyliśmy w dalszą podróż do Kopalni Soli w Bochni.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

Wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy wycieczkę autokarową do rodzinnego parku "Brylandia" w Witaszycach. Czekało tam nan nas wiele atrakcji między innymi : mini zoo, kolekcja unikalnych figur dinozaurów, plac zabaw, kawiarenka, bajkoland, porzejazd bryczką oraz wiele innych atrakcji. Wszyscy stwierdziliśmy, że jest to znakomite miejsce dla dzieci i dorosłych do spędzenia wolnego czasu. Przeżyliśmy w parku "Brylandia" niezapomniane chwile. Do szkoły wróciliśmy w znakomitych humorach. 

MISTRZ RACHUNKÓW

28 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Ligocie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” dla uczniów klas V i VI. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Raszków.  Przeprowadzone eliminacje szkolne wyłoniły najlepiej i najszybciej liczące osoby z klas V i VI: Nikolę Szczepaniak, Annę Banasiak oraz Mikołaja Reszela. W finale naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VI: Anna Banasiak oraz Nikola Szczepaniak. Konkurs polegał na obliczeniu 50 wyrażeń arytmetycznych na czas.

FESTYN

W niedzielę 2 czerwca uczniowie naszej szkoły na Festynie Rodzinnym z okazji Dnia dziecka zaprezentowali program artystyczny. Na początku z wdziękiem zatańczyły przedszkolaki. Piękną piosenkę o matczynej miłości zaśpiewali uczniowie klas młodszych. Natomiast uczniowie klas starszych śpiewali różne piosenki, które przeplatane były niezwykle dynamicznymi tańcami.  Występy wyszły wspaniale. Aby tak się stało potrzebne było wielkie zaangażowanie wielu uczniów. Brawa i podziękowania dla wszystkich artystów z miejscowej szkoły!

 

DZIEŃ DZIECKA

Obchody Dnia Dziecka mają zazwyczaj charakter zabawy i spędzania czasu z bliskimi. W naszej szkole dzieci klas młodszych miały okazję miło spędzić czas na pikniku. Przyniosły na tę okazje ulubione zabawki oraz koce. Rada Rodziców ufundowała pyszne lody.  Wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu i samych szczęśliwych dni!

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 23 maja 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Raszkowie XVII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas V-VI oraz VII-VIII.
Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych  do konkursu przystąpiło 29 uczniów z terenu gminy Raszków, w tym 16 uczniów klas V-VI oraz 13 uczniów z klas VII-VIII. Nasza szkołę reprezentowali: z grupy V-VI Anna Banasiak, Mikołaj Reszel oraz Mikołaj Świtała a starszej grupie: Kacper Zieliński. 

Strony