2016/2017 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

2016/2017 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

     23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na uroczystość przybyli przedszkolacy i uczniowie wraz z rodzicami. Rodzice mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu swoich dzieci ( przygotowany pod kierunkiem wychowawców p. Elżbiety Szczepaniak i Renaty Motyl).

DZIEŃ OJCA

     Z okazji zbliżającego się   DNIA OJCA , dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały laurki i symboliczne papierowe kwiaty które potem wręczyły w domu swoim rodzicom.
     Natomiast uczniowie klasy II i III wykonali portret taty ze słoneczkiem oraz   ,, słodkiego kwiatka". Ponadto uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconym roli taty w życiu dziecka.

,, CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM "

    Dnia 9 czerwca 2017 roku  odbyło się ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2016 - 2017 z cyklu ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM ". W tym roku czytała bajki przedszkolakom i uczniom kl. II i III  p. Agnieszka Oleśków z Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Raszkowie.
      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

AUTOKAROWA WYCIECZKA DO ROSNÓWKA

    Dnia 05.06.2017 roku dzieci z przedszkola 5 i 6 - latki oraz uczniowie kl. II i III wraz ze swoimi wychowawcami i niektórymi rodzicami pojechali na wycieczkę do Rosnówka. Dzieci zwiedzały DELI - PARK , brały udział w warsztatach przyrodniczych pt. ,, Przyroda wczoraj i dziś " oraz odbyły spacer po parku miniatur . Tego dnia pogoda sprzyjała wszystkim uczestnikom wycieczki.
    Autokar dla dzieci został zasponsorowany ze środków finansowych Rady Rodziców  - BARDZO DZIĘKUJEMY.

DZIEŃ DZIECKA

   Dnia 1.06.2017 r. odbył się w oddziale przedszkolnym i w szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Tego dnia maluchy  wykonały na zajęciach plastycznych pracę pt. ,, W zdrowym ciele - zdrowy duch ". Następnie  dzieci przedszkolne  i uczniowie  brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych na boisku szkolnym . Humor i pogoda wszystkim dopisała.
    Rada Rodziców z okazji tego święta ufundowała dla dzieci słodki upominek .
           Serdecznie dziękujemy.

DZIEŃ MATKI

     Dnia 21 maja 2017 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbył się Dzień Matki zorganizowany przez KGW  dla wszystkich mam . Na  świątecznym spotkaniu obecne były: radna powiatowa Katarzyna Spiżak, radna gminna Sylwia Ciężka - Matuszczak, przewodnicząca KGW Marlena Sobczak, przewodnicząca Rady Rodziców Malwina Szlachta oraz mamy z Grudzielca. Dla wszystkich gości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego  z programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Maluchy po występie wręczyły mamom upominki.

,, CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM "

      19 maja 2017 roku w SF w Grudzielcu odbyły  warsztaty plastyczne dla uczniów klasy drudiej, trzeciej i przedszkolaków. Tematem ich był główny bohater słoń Elmer. Uczniowie z II i III klasy wykonali kolorowe wydzieranki, a maluchy rysowały kredkami. Wesołe przygody bajkowego słonia, o których przeczytała p. bibliotekarka z raszkowskiej biblioteki, okazały się świetną inspiracją dla pracy twórczej dzieci i uczniów. Wszyscy oczekujemy z niecierpliwością na kolejne spotkanie w czerwcu. 

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEKIEJ

      9 maja 2017r.  z okazji Święta Unii Europejskiej w przedszkolu  w SF w Grudzielcu odbyły się zajęcia z zakresu ekologii. Dzieci posadziły ozdobne drzewka, symbolizujące wspólne dobro wszystkich Krajów Unii, jakim jest ,,Czysta- Zielona Ziemia". W grupie przedszkolnej odbyły się także zajęcia plastyczne pt. ,,Szczęsliwe drzewo". Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakupione drzewka, ziemię i donice.

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   Dnia 28.04.2017r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolacy i uczniowie klasy II i III zaprezentowali się w krótkim programie słowno-muzyczno - patriotycznym przygotowanym pod kierunkiem swoich wychowawców z okazji tego święta. Dziękujemy rodzicom: p. V. Rychlik, p. S. Kałużnej, p. H. Zdunek i p. A. Walczak za przygotowanie biało - czerwonych kotylionów na tę uroczystość.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

21 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z poezją dziecięcą, które poprowadziła pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Raszkowie. Przygody głównego bohatera Groszka dostarczyły wszystkim wiele cennych rad  życiowych i stały się tematem do ożywionej dyskusji na temat zasad dobrego wychowania.

Strony