2016/2017 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

2016/2017 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł w końcu czas na zasłużony wypoczynek – wakacje. Aby umilić sobie ten ostatni, chyba najbardziej przez wszystkich wyczekiwany, ostatni dzień w szkole, nasi uczniowie przygotowali wierszyki i piosenki o tematyce wakacyjnej. Klasa III pożegnała się z kolegami z klas I i II, by w przyszłym roku szkolnym wkroczyć w nowy etap edukacyjny.

LETNI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Reprezentanci szkoły uczestniczyli 20 czerwca w Letnim Turnieju Piłki nożnej. Turniej zorganizowany został przez LUKS Radłów na boisku Szkoły Podstawowej w Radłowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców w kategorii klas 4-6. Turniej rozgrywany był w bardzo miłej atmosferze, na trybunach zasiadło wielu rodziców dopingujących swoje pociechy. Podczas rozgrywek można było zaobserwować iż nasi zawodnicy od ostatniego turnieju poczynili postępy w grze, co napawa optymizmem przed kolejnym rokiem szkolnym.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

9 czerwca nasza szkołę odwiedziła pani z Biblioteki w Grudzielcu. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wysłuchali bajki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych” autorstwa Justyny Bednarek. Była to ostatnia wizyta pani bibliotekarki w naszej szkole w tym roku i jednocześnie podsumowanie cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”.

WYCIECZKA KLAS IV-VI DO POZNANIA I ROSNÓWKA

W czwartek 8 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Poznania oraz Deli Parku w Rosnówku koło Poznania. W Poznaniu odwiedziliśmy Maltę, gdzie dzieci z naszej szkoły bawiły się wyśmienicie zjeżdżając na pontonach ze sztucznego stoku. Następnie udaliśmy się pieszo na rynek, aby zobaczyć słynne poznańskie koziołki oraz podziwiać urokliwe kamienice okalające rynek stolicy wielkopolski. W Deli Parku zaś braliśmy udział w warsztatach. których tematem były polskie Parki Narodowe.

WYCIECZKA KLAS I-III DO ROSNÓWKA

W czerwcowy dzień, uczniowie młodszych klas wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę autokarową do Parku edukacyjno-rozrywkowego do Rosnówka k. Poznania. Deli Park znajduje się na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego pośród urokliwych pejzaży i gęstej roślinności. Na samym początku dzieci spędziły miłe chwile na tzw. dmuchańcach. Po krótkim odpoczynku uczniowie zostali zaproszeni przez przewodnika na wyprawę po zminiaturyzowanych zabytkach Europy, Afryki, Ameryki i Azji. W parku mogli również obejrzeć prehistorycznych mieszkańców Wielkopolski.

DZIEŃ MATKI I DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca na sali wiejskiej w Grudzielcu zrobiło się kolorowo. To nasi uczniowie przygotowali program z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka, przy tej okazji zakończono i podsumowano również projekt „Podróż z książką”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III  przygotowali wiersze i piosenki dla swoich mam i o swoich mamach. Wszystkie mamusie zostały obdarowane laurką, kwiatkiem i całusem od swojego dziecka. Uczniowie klas IV – VI w ramach podsumowania projektu „Podróż z książką” zaprezentowali humorystyczną inscenizację dotyczącą książek oraz pracy bibliotekarek.

XV GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

 31 maja 2017 roku  w Szkole Podstawowej w Raszkowie odbył się  XV Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV – VI. W tym roku szkolnym konkurs  przebiegał pod hasłem: „Podróże z Arkadym Fiedlerem“. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi o treści związanej z podróżnikiem i pisarzem Arkadym Fiedlerem.

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 31 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bieganinie wraz z opiekunką Panią Barbarą Ostojską oraz rodzicami zwiedzali  Zakład PKP Cargo w Ostrowie Wielkopolskim.

Strony