2015/2016 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

2015/2016 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

ŻÓŁTY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 13.06.2016r. odbyły się w oddziale przedszkolnym zajęcia w ramach projektu ,,Kolorowe Dni"- ,,Żółty Dzień w Przedszkolu- kolor Lata". Dzieci przyszły na zajęcia ubrane na żółto , bawiły się do muzyki poważnej ,,Lato " A. Vivaldiego. Wykonały pracę plastyczną pt.,, Słoneczny kolor lata". Przypomniano zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji.Zajęcia zakończyły się wspólnym śpiewem ,,Lato, lato, lato czeka...".

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca odbył się Dzień Dziecka. Była to impreza integracyjna bo brały w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I, II, III. Tego dnia dopisała pogoda, więc wszystkie dzieci ten dzień spędziły w ogrodzie szkolnym: korzystały z placu zabaw oraz odbyły się różne dyscypliny sportowe. Rada Rodziców i Rada Sołecka z tej okazji przygotowała dla każdego dziecka słodki upominek.

FESTYN RODZINNY

28 maja 2016r. odbyła się Majówka na terenie boiska szkolnego. Brały w niej udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Podczas Majówki było wiele atrakcji: turniej piłkikarski , gry i zabawy , malowanie twarzy , które prowadziły panie animmatorki oraz słodkie upominki. Również dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I,II,III przedstawiły program artystyczny poświęcony: mamie, tacie i dzieciom z okazji świąt : Dnia Matki, Dnia Dziecka ,Dnia Taty.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

18 maja 2016 roku odbyła się autokarowa wycieczka do Wrocławia. Był to wyjazd integracyjny, bo oprócz dzieci w wycieczce uczestniczyli rodzice naszych przedszkolaków i uczniów.Podczas wycieczki odbyliśmy rejs statkiem po Odrze, zwiedziliśmy piękne afrykanarium oraz byliśmy w wrocławskim ogrodzie zoologicznym.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- CIĄG DALSZY

W ramach cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom" dzieciom z oddziału przedszkolnego bajeczki czytała mama Kornelii pani Stasiak.

KONKURSOWI LAUREACI

Uczennica naszej szkoły - Amelia Kaźmierczak kl.II otrzymała nagrodę za najlepszego czytelnika roku 2015 .
Natomiast Kornelia Stasiak z oddziału przedszkolnego otrzymała nagrodę książkową i dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym pt.,, Spotkania z biblioteką" orgaznizowanym przez Publiczną Bibliotekę w Raszkowie.Nagrodę wręczyła laureatce p. Małgorzta Sibińska , która również dzieciom z przedszkola oraz uczniom kl.I-III przeczytałą bajeczkę.

KOLEJNE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

W ramach cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła naszą szkołę p. Kmiecik bibliotekarka z Biblioteki z Raszkowa. Przywiozła dla dzieci interesujące nowe ksiażeczki oraz czytała dzieciom bajki.

APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W apelu brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I,II i III.Przedszkolacy i uczniowie zaprezentowali się w programie patriotycznym z okazji tego święta, który został przygotowany pod kierunkiem p. R. Motyl, I. Klorek i E. Szczepaniak.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 8.04.2016r. w ramach realizacji programu "Cała Polska czyta dzieciom" naszą szkołę odwiedziła pani M.Kmiecik, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Raszkowie. Dzieci z oddziały przedszkolnego oraz klas I,II i III z zainteresowaniem słuchały opowowiadań m.in. "Biedroneczka". Mogły również sprawdzić swoją wiedzę na temat właściwego zachowania w bibiliotece i jak należy obchodzić się z wypożyczoną książką. Na koniec serdecznie podziękowały pani za przybycie i zaprosiły do odwiedzin za miesiąc.

ZAJĄCZEK

W ostatnim dniu nauki, przed przerwą świąteczną przedszkolaków i uczniów odwiedził "Zajączek". Ku wielkiemu zaskoczeniu dzieci- to uroczyste spotkanie odbyło się w stołówce szkolnej, która na ten czas, zmieniłą swój wystrój.
Podczas spotkania były serdeczne życzenia oraz nawiązanie do opowiadania Księdza Jana Twardowskiego pt."Dwa święta".
Podczas spotkania z zajączkiem ogłoszone zostały wyniki konkursu pt."Pisanka Wielkanocna". Komisja konkursowa w składzie rodziców: p.H.Zdunek, p.V.Rychlik,p.M.Stasiak wyłoniła zwycięzców: 
I miejsce: Kornelia Stasiak

Strony