2015/2016 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

2015/2016 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

,,Tyle czeka nas atrakcji,
że nie starczy nam wakacji.

Co dzień nowa przygodai zabawa już gotowa.”

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Zbieramy nakrętki dla Jakuba Karbowiaka
,,Małe, niepozorne, niby niepotrzebne, zwykle lądują w śmieciach. A mogą pomagać. Obojętnie, jaki maja kształt, kolor, obojętnie z czego pochodzą. Liczy się ilość….”.

WYCIECZKA NA "GÓRECZNIK"

20 czerwca dzieci z klas 1-3 oraz przedszkola, wraz z wychowawczyniami, uczestniczyły w wycieczce do zajazdu „Górecznik” w Przygodzicach.
Po parku oprowadzała nas sympatyczna animatorka. Spacerowaliśmy wzdłuż jeziora, podziwiając piękno okolicznej przyrody. Następnie pokonaliśmy drogę przez most na wyspę , gdzie znajduje się Domek Babci i Czerwonego Kapturka. Z zaciekawieniem oglądaliśmy wilka leżącego w łóżku babci. Po wizycie w bajkowym świecie powędrowaliśmy do minizoo. Obserwowaliśmy tam dziki, króliki, kozy, strusie i kucyki.

KONKURS KRUS

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy, Zuzanny Wyrwas, której praca plastyczna została doceniona przez jurorów konkursu plastycznego zorganizowanego przez KRUS. Konkurs przebiegał pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje".

PLASTYCZNA MATEMATYKA

Uczniowie klasy czwartej w dość oryginalny sposób pozanli modele granoastosłupów. Z wykałaczek, patyczków, zapałek i plasteliny wykonywali modele brył. Dzięki temu potrafią wskazać wierzchołki, krawędzie podtawy, krawędzie boczne.
Już czekamy na ostrosłupy.

PIKNIK PRZEDSZKOLAKÓW

W ostatnim tygodniu roku szkolnego zorganizowaliśmy „Piknik” na terenie zielonym, nieopodal naszej szkoły. Dzieci niecierpliwie czekały, aż wyruszymy na boisko. Z  plecakami pełnymi suchego prowiantu oraz kocykami w ręce wyszliśmy z przedszkola. Dzieci w ten słoneczny dzień miały szczęście, ponieważ mogły się skryć przed słońcem pod wielkim namiotem, który pozostał po Festynie Rodzinnym. Dzieci bardzo się ucieszyły jak odwiedziła nas klasa pierwsza z wychowawczynią. Zaprosiliśmy pierwszaków na degustację smakołyków. Następnie odbyły się zabawy i pląsy. Na koniec były lody dla ochłody.

MISTRZ SŁOWA

23 maja 2016 r. w Ligocie już po raz  13 odbył się Gminny Konkurs Języka Polskiego ,, Mistrz słowa”.19-oro uczestników konkursu zmierzyło się z testem, który sprawdzał między innymi:  umiejętność czytania ze zrozumieniem,   znajomość frazeologizmów i przysłów , stosowanie poprawnych form językowych, umiejętności ortograficzne. Naszą szkołę reprezentował Mateusz Musiał, który został laureatem konkursu i zajął III miejsce. Dwa pierwsze miejsca należały do uczniów z Jankowa Zaleśnego. Jednak różnice w punktacji były niewielkie. 13 czerwca 2016r.

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Już po raz trzynasty miał miejsce w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny klas III.  W konkursie brały udział 3 - osobowe drużyny ze szkoły z Jankowa Zaleśnego, Radłowa, Grudzielca, Ligoty, Korytnicy, no i  oczywiście Bieganina. Zmagania konkursowe rozpoczęły się dyktandem, następnie uczniowie uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali rebusy, wyszukiwali w zdaniach ukryte zawody oraz tworzyli łańcuch wyrazowy.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

6 czerwca w naszej szkole odbył się V już Gminny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego „Śladami Shakespeare’a”.  Gościliśmy recytatorów ze szkół w Ligocie, Raszkowie, Radłowie oraz Jankowie Zaleśnym.  Uczniowie prezentowali wiersze w języku angielskim a jury miało nie lada problem by wyłonić  „Najlepszych z najlepszych”. Uczniom naszej szkoły: Oli Rychlik, Zuzi Wyrwas, Patrykowi Klimkowi oraz Miłoszowi Waśko,  nie udało się zdobyć miejsc na podium, ale dzielnie reprezentowali nasza szkołę.
 

WSPÓLNE CZYTANIE

3 czerwca już po raz ostatni w tym roku szkolnym przyjechała do nas pani Magdalena Kmiecik. Pani bibliotekarka czytała dzieciom bajeczki 
w ramach cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Dzięki temu wspólnemu czytaniu dzieci bardzo rozwinęły swoje zainteresowania czytelnicze. Serdecznie dziękujemy pani Magdzie.

Strony