2014/2015 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

2014/2015 - Archiwum - Szkoła w Grudzielcu

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła  się o godz. 8.00 mszą św. w miejscowym kościele. Po mszy odbyła się uroczystość w szkole.Na uroczystość przybyli: radna gminy Sylwia Ciężka Matuszczak, sołtys wsi Krzysztof Zdunek,przewodnicząca KGW Hanna Jaś, przedstawicielki Rady Rodziców: Malwina Szlachta, Marlena Sobczak, Ilona Zielezińska, Honorata Zdunek oraz rodzice przedszkolaków i uczniów.

Wycieczka do Józefowa

8 czerwca 2015r. odbyła się autokarowa wycieczka do Józefowa koło Chocza. W wycieczce brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I i II. Była to wycieczka do Westernlandu- który jest najwiekszą wioską indiańską w Europie.Dzieci oglądały oryginalne tipi, totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje,narzędzia codziennego użytku oraz obozowisko traperów i poszukiwaczy złota z wozami pionierów.W formie zabawy i fabule westernowej przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. miały mozliwość zobaczenia dwóch prawdziwych indian.

Wyjazd do teatru

2 czerwca 2015r. odbył się autokarowy wjazd do teatru im. Wojciecha Bogusławskiego do Kalisza na spektakl pt.,, Diabełek Pawełek". Do teatru pojechały dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I i II.
,,Diabełek Pawełek" to opowiedziana z humorem historia diabełka , która uczy tolerancji, przestrzega przed dokonywaniem powierzchownych ocen i głosi pochwałę samodzielności myślenia. Podczas spektaklu mogliśmy zobaczyć nowoczesne rozwiązania scenograficzne takie jak: animacje, interaktywne wizualizacje i mooping 3D .

Dni Katyńskie - Józef Leja

Dnia 15 kwietnia 2015 roku odbyły się w Ostrzeszowie uroczystości z okazji 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W obchodach uroczystości brała udział pani E.Szczepaniak. Uroczystość odbyła się na rynku w Ostrzeszowie- msza święta w intencji poległych i pomordowanych ofiar ,,Golgoty Wschodu" oraz katastrofy Smoleńskiej.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego

1 czerwca 2015r. w oddziale przedszkolnym i klasie I i II odbył się Dzień Sportu i Dzień Dziecka. Na placu przy szkole dzieci brały udział w zabawach i grach zespołowych. Odbyły się liczne konkurencje sportowe: wyścigi rzędów, gry i zabawy z piłką, skakanką, hula- hop. Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców ufundowała słodycze i soki.

Majówka

W sobotę 30 maja 2015r. na boisku przy naszej szkole odbyła się majówka.

Pasowanie na czytelnika

Maj jest miesiącem poświęconym książce. W naszej szkole poświęciliśmy na ten temat cały tydzień. Uczniowie czytali książki swoim kolegom i koleżankom oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego , rysowali plakaty oraz wykonali zakładkę do ksiażki. Jednym z punktów obchodów Dni Książki było uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika.Uczniowie złożyli przysięgę o szanowaniu książek oraz ,że będą często odwiedzać szkolną bibliotekę.Na pamiątkę każdy z pierwszoklasistów otrzymał dyplom.

Prelekcja przedstawiciela Krus

W dniu 8 kwietnia odbyła się prelekcja przedstawiciela Krus pt.,, Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki. Na prelekcji obecne były  dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II. Dzieci mogły obejrzeć prezentację multimedialną oraz dowiedziały się jak bezpiecznie obchodzić się ze zwierzętami oraz zapoznały z zasadami bezpiecznej pracy w gospodarstwie wiejskim. Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe odblaski . Dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie pt.,, Zwierzaki to nie pluszaki''.

Pierwszy dzień Wiosny

23 marca 2015r. witaliśmy wiosnę. Ten dzień w tym roku rozpoczęliśmy od szukania pierwszych wiosennych kwiatów, które zakwitły w w szkolnym ogrodzie. Dzieci miały możliwość zobaczenia żółtych, białych i fioletowych krokusów. Następnie z Marzanną wyruszyliśmy całym orszakiem na spacer po najbliższej okolicy. Przedszkolacy i uczniowie w tym dniu ubrali się na kolor zielony. Marzannę w tym roku wykonała pani Marlena Sobczak. Serdecznie dziękujemy.

Dzień Kobiet

Dnia 9 marca 2015r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Dzieci przyszły do szkoły do szkoły w odświętnych strojach i zaprezentowały montaz słowno-muzyczny  zatytułowany ,, Kwiaty dla wszystkich pań''.W tym dniu wszyskie dziewczynki otrzymały od chłopców lsłodkie upominki i laurki.

Strony