2014/2015 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

2014/2015 - Archiwum - Szkoła w Bieganinie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Upragnione wakacje!!!
W piątek 26 czerwca 2015 r. w naszej szkole po raz ostatni rozległ się dźwięk szkolnego dzwonka. Tradycyjnie już - to szóstoklasiści częścią artystyczną  podziękowali nauczycielom  i pracownikom szkoły za opiekę i wychowanie , pożegnali się z młodszymi kolegami 
i koleżankami.                                                        
Dyrektor p. Beata Marciniak tego dnia podsumowała również  pracę szkoły

ZAKOŃCZENIE KLASY TRZECIEJ

18 czerwca 2015 roku uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami i nauczycielami pożegnali pierwszy etap edukacyjny. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni pani Darii Czajki przygotowały część artystyczną, składającą się z rymowanych wierszyków, które sami ułożyli. Treść tych wierszy przedstawiała wydarzenia opisujące trzy lata ich nauki. Trzecioklasiści podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie i edukację. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy doskonale się bawili i spędzili miło czas.

WYCIECZKA KLAS IV-VI

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 17 czerwca tego roku w wycieczce szkolnej. W tym roku dzieci miały przyjemność podziwiać atrakcje turystyczne Tarnowskich Gór. Choć wycieczka była tylko jednodniowa, to miała bogaty program zwiedzania. Wizytę w Tarnowskich Górach rozpoczęliśmy od atrakcji wodnych w miejscowym Aquaparku. Następnie udaliśmy się do Zabytkowej Kopalni Srebra, gdzie zapoznaliśmy się nie tylko z historią górnictwa, ale i powstania kopalni oraz samych Tarnowskich Gór.

WYCIECZKA DO AFRYKARIUM

W czerwcu uczniowie klas I-III wyjechali do Wrocławia do Zoo i Afrykarium. Zwiedziliśmy nowo powstały budynek w którym przedstawiono zwierzęta w ich naturalnych środowiskach.  Oglądaliśmy z zachwytem przepływające nad naszymi głowami manty w tunelu pod zbiornikiem
z oceaniczną wodą.
W poszczególnych pomieszczeniach nad naszymi głowami  latały egzotyczne ptaki i motyle.  Trudno opisać wszystkie zwierzęta i nasz zachwyt przy poszczególnych stanowiskach.

KONKURS HISTORYCZNY

Dnia 8 czerwca w Zespole  Szkół w Korytach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Historyczny. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Mateusz Musiał, Michał Furmankiewicz, Zuzanna Wyrwas, Patrycja Paszek oraz Karina Nowak.  Uczniowie musieli się zmierzyć z 25 pytaniami dotyczącymi I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego. Młodzi sympatycy historii wykazali się ogromną wiedzą na temat tych wydarzeń. Drugie miejsce zdobył uczeń Naszej szkoły Mateusz Musiał, który dzielnie rywalizował
z szóstoklasistami, którzy tą tematykę poruszają na lekcjach historii.

ZWIEDZANIE OGRODU

10 czerwca przedszkolaki z panią Basią wyruszyli na wycieczkę do gospodarstwa pana Marka Szyszki. Gdzie mieli okazję obserwować stado dużych i małych kóz. Dzieciaki były zachwycone brykającymi zwierzakami. Pan Marek pięknie opowiadał o swoich kózkach, dlatego dzieci pogłębiły wiedzę o hodowli tych zwierząt. Przedszkolaki wraz z panią podziękowały właścicielowi gospodarstwa, a w zamian od pana Marka dostały słodki upominek.

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

      Już dwunasty raz najlepsi uczniowie  klas trzecich z  gminy Raszków  spotkali się na konkursie ortograficznym w naszej szkole. Odbył się on trzeciego czerwca 2015 roku. Uczniowie z zapałem przystąpili do wykonania różnorodnych zadań: pisali dyktando, uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali krzyżówkę, odczytywali hasło z podanych symboli.

DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy na sportowo. W dniu sportu uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki. Dzieci z klas 1-3 świetnie się bawili rywalizując ze sobą w wyścigach rzędów, natomiast uczniowie z klas 4-6 pokonywali sprawnościowy tor przeszkód który okazał się bardzo emocjonujący. W drugiej części Dnia sportu dzieci z klas 4-6 rywalizowały także w szkolnym turnieju piłki nożnej który po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz wzbudzał wiele emocji wśród zgromadzonych tłumnie kibiców.

XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W RASZKOWIE

28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Raszkowie odbył się XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY skierowany do uczniów klas IV-VI. Do konkursu przystapiły szkoły podstawowe z terenu gminy Raszków.  Szkołę Podstawową w Bieganinie reprezentowało trzech uczniów: Izabela Kałużna, Aleksndra Rychlik i Kacper Zieliński.

DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

W naszym Oddziale Przedszkolnym odbyła się  niezwykła uroczystość. Wspaniałymi gośćmi były mamy przedszkolaków. Dzielne dzieciaki pod opieką swojej pani przygotowały wyjątkowe artystyczne występy. Przedszkolaki pięknie się starały, aby wierszem, tańcem i piosenką podziękować mamom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło  wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamom kwiaty i laurki oraz zaprosiły do wspólnego tańca. Po występach było słodkiego co nieco, a więc kawka, herbatka i ciasto.

Strony