SZKOŁA W BIEGANINIE

DZIEŃ MAMY, DZIEŃ DZIECKA I AKCJA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

W piątek 8 czerwca w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas młodszych oraz zaproszone mamy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania ulubionych książek. Inicjatywa została podjęta po to, aby przekonać innych, że warto czytać. „Czytanie bowiem to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła” – są to słowa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Dokładnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się 10 – minutowe, ciche czytanie ulubionych książek. Następnie chętni rodzice oraz dzieci głośno czytały wiersze.

WYCIECZKA DO MINIZOO W NIEDŹWIEDZIU KL. I-III

Uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Niedźwiedzia. Odwiedziliśmy tam gospodarstwo agroturystyczne ”Cicho – Sza”. Właściciel  oprowadził nas po mini zoo opowiadając o tym jak znalazły się tutaj poszczególne zwierzęta i jak żyją teraz . Ogromną atrakcją dla nas była możliwość bliskiego kontaktu z praktycznie wszystkimi zwierzakami. Głaskaliśmy konie, osiołki, a nawet wielbłądy. Trudno opisać wszystkie atrakcje związane ze zwierzętami, które wzbudzały uśmiech na naszych twarzach. Mieliśmy możliwość odbyć przejażdżkę bryczką. Bawiliśmy się na placu zabaw.

WARSZTATY TEATRALNE

29 maja 2018r. w teatralnej garderobie, każdy coś wybierze sobie. Tak rozpoczęły się zajęcia  w oddziale przedszkolnym  prowadzone przez  Panią Emilię z M-GOK w Raszkowie. W sali gimnastycznej na przedszkolaków czekał cały szereg teatralnych rekwizytów, ubrań i masek.  Wspólne czytanie  przygód „Martynka idzie na bal” autorska Wandy Chotomskiej odsłoniło w młodych słuchaczach historię dziewczynki, która poszukując balowej kreacji wpadła w nie lada kłopot, który jak się później okazało stał się rodzinną tradycją.

WYCIECZKA DO TORUNIA KL.IV-VII

Uczniowie naszej szkoły 24. i 25. maja uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Wizytę w Toruniu rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Następnie, już z panią przewodnik, zwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie poznaliśmy zabytki, historię, architekturę i zwyczaje tzw. Starego Torunia. Poznaliśmy także dużo ciekawych faktów z życia Mikołaja Kopernika i jego wpływ na ówczesny Toruń.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

     Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Młodsze klasy tym razem w czasie spotkania z panią z biblioteki miały okazję wysłuchać treści książeczki pt. „ Jaś Pytalski w bibliotece”. Podczas tych zajęć uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki. Na koniec każdy mógł wypożyczyć wybraną książeczkę i zabrać ją do domu.
Więc cieszę się, że książki mam.
Och, czytać pragnę wiele.
Nie niszczę ich, bo książki me
Najlepsi przyjaciele…”
 
 

Strony