SZKOŁA W BIEGANINIE

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY VIII „RATUJMY RAZEM ŻYCIE LUDZKIE”

Przez całe II półrocze uczniowie klasy VIII realizowali projekt „Ratujmy razem życie ludzkie”. Na co tygodniowych zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie poznawali wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z pierwszą pomocą: RKO, stany zagrażające życiu m.in. udar i zawał, pomoc osobie nieprzytomnej, tamowanie krwawień i krwotoków, złamani i zwichnięcia, oparzenia i odmrożenia. Dzięki uprzejmości strażaków OSP Bieganin mogliśmy zobaczyć jak wygląda i działa AED, czyli defibrylator.

WYCIECZKA KLAS IV -VIII

W tym roku szkolnym uczniowie klas starszych IV-VIII udali się na dwudniową wycieczkę po trzech miejscowościach województwa małopolskiego. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Wadowice - miasto rodzinne Jana Pawła II: Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła oraz Muzeum Jana Pawła II, gdzie przewodnik przybliżył nam życie i działalność papieża Polaka. Oczywiście był też czas na przepyszny dwudaniowy obiad w „Restauracji Jagiellońskiej” i papieskie kremówki. Po zaspokojeniu głodu ruszyliśmy w dalszą podróż do Kopalni Soli w Bochni.

FESTYN

W niedzielę 2 czerwca uczniowie naszej szkoły na Festynie Rodzinnym z okazji Dnia dziecka zaprezentowali program artystyczny. Na początku z wdziękiem zatańczyły przedszkolaki. Piękną piosenkę o matczynej miłości zaśpiewali uczniowie klas młodszych. Natomiast uczniowie klas starszych śpiewali różne piosenki, które przeplatane były niezwykle dynamicznymi tańcami.  Występy wyszły wspaniale. Aby tak się stało potrzebne było wielkie zaangażowanie wielu uczniów. Brawa i podziękowania dla wszystkich artystów z miejscowej szkoły!

 

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 23 maja 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Raszkowie XVII Gminny Konkurs Matematyczny dla klas V-VI oraz VII-VIII.
Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych  do konkursu przystąpiło 29 uczniów z terenu gminy Raszków, w tym 16 uczniów klas V-VI oraz 13 uczniów z klas VII-VIII. Nasza szkołę reprezentowali: z grupy V-VI Anna Banasiak, Mikołaj Reszel oraz Mikołaj Świtała a starszej grupie: Kacper Zieliński. 

"PRZERWA NA CZYTANIE"

14 maja br. szkolnego na terenie naszej szkoły przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja ta realizowana była w ramach kampanii społecznej i nosi tytuł ,, PRZERWA NA CZYTANIE”. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI - Cała Polska czyta dzieciom” oraz Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty.  Portal sbp.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. Ta ogólnopolska akcja odbywała się w tym roku już po raz 4.

Strony