SZKOŁA W BIEGANINIE

WALENTYNKI

WALENTYNKI-inaczej…
Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych... Szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
W tym roku finał WOŚP odbył się 31 stycznia. Ze względu na epidemię był inny niż wszystkie, ale był!

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE "CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@2020"

Szkoła Podstawowa w Bieganinie od listopada 2020 roku przystąpiła do realizacji projekt "CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@ 2020". Uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczą w podprojekcie "UCZNIOWSKIE LABORATORIA INFORMATYCZNE". Dzieci na zajęciach mają możliwość rozwijać kompetencje cyfrowe i informatyczne. Uczniowie podczas zajęć uczą się kodowania na macie z kolorowymi kubeczkami, programują ozoboty i robota Photona na tabletach i komputerach, układają modele z klocków LEGO EDUCATION. Nieustannie ćwiczą pamięć, spostrzegawczośćlogiczne myślenie wykorzystując aplikacje mobilne.

WIELKOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Wyróżniona w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. W XXIV Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – Pleszew 2020 roku, jury wyłoniło 65 laureatów. Na konkurs nadesłano 1578 prac ze 146 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych z terenu całej Polski. W kategorii klas 1-3 wyróżnienie otrzymała Aleksandra Strzelecka ze Szkoły Podstawowej w Bieganinie.

WIGILIE KLASOWE - ZDALNE NAUCZANIE

W tym roku szkolnym Wigilie klasowe odbyły się online. 22 grudnia wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami przed monitorem komputera i zorganizowali wigilię klasową. Po złożonych życzeniach z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA dzieci jadły pierniki oraz inne słodycze. Było również wspólne kolędowanie. Spotkania te odbyły się w bardzo miłej, życzliwej i świątecznej atmosferze.

KARTKI ŚWIĄTECZNE - ZDALNE NAUCZANIE

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia!

MIKOŁAJKI

Pomimo sytuacji epidemiologicznej i braku możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami nasza szkoła zorganizowała MIKOŁAJKI online. Dzieci podczas zajęć zdalnych miały czerwone czapeczki i inne świąteczne gadżety. Kto chciał przebrał się również za św. Mikołaja. Najmłodsi poznali legendę o Mikołaju z Miry, dowiedzieli się dlaczego dzień 6 grudnia nazywamy mikołajkami, oraz skąd wziął się zwyczaj rozdawania prezentów. Chętni uczniowie przysłali również zdjęcia w mikołajkowych czapeczkach.
Życzmy sobie, aby w następnym roku Mikołaj zawitał już w klasie szkolnej!

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie ( na 6 kontynentach ) w samo południe zabrzmiał ,,Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych w tym roku również podtrzymaliśmy tę tradycję i przyłączyliśmy się do akcji.

Strony