WYCIECZKA DO TORUNIA KL.IV-VII

Uczniowie naszej szkoły 24. i 25. maja uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Wizytę w Toruniu rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Następnie, już z panią przewodnik, zwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie poznaliśmy zabytki, historię, architekturę i zwyczaje tzw. Starego Torunia. Poznaliśmy także dużo ciekawych faktów z życia Mikołaja Kopernika i jego wpływ na ówczesny Toruń. Po krótkiej regeneracji sił podczas obiadokolacji udaliśmy się na seans multimedialny do Planetarium, gdzie nasi uczniowie poznali budowę kosmosu  oraz zaznajomili się z podstawowymi prawami, które panują w bliższej i dalszej przestrzeni kosmicznej. Kolejny dzień pobytu w Toruniu rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin Zamku Krzyżackiego, jak i również uczestniczyliśmy w pokazie bicia monet. Niestety, ze względu na złą pogodę zmuszeni byliśmy zrezygnować z pobytu
w Piernikowym Miasteczku (plac zabaw na powietrzu) i udaliśmy się do Fortu IV Twierdzy Toruń, gdzie dzieci brały udział w grach i zabawach, które bardzo przypadły do gustu naszym uczniom. Wizytę w Toruniu kończyliśmy warsztatami w Muzeum Piernika, gdzie mogliśmy własnoręcznie przygotować piernik na pamiątkę naszego pobytu w Toruniu.
W czasie gdy nasze pierniki piekły się w specjalnym piecu- my zwiedzaliśmy muzeum. Poznaliśmy historię piernika, zwyczaje „piernikowe”, parę legend związanych z piernikiem
i oczywiście spróbowaliśmy przepysznych toruńskich pierników. Po zakończeniu zwiedzania wielu naszych uczniów skorzystało z możliwości zakupu oryginalnych toruńskich smakołyków w przymuzealnym sklepie.Na koniec należy dodać, iż nasze dzieci godnie reprezentowały naszą szkołę         w Toruniu i wykazywały się wysoką kulturą osobistą, co nie umknęło uwadze osób, które zapoznawały nas z turystycznymi atrakcjami Torunia. Na pewno możemy polecić wszystkim Toruń, miasto piernika i Kopernika jako bardzo ciekawe miejsce do zwiedzania.