DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE

DEN oraz Ślubowanie ucznia klasy I. 14 października- Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Dzieci w szkołach lubią to święto…, bo wiadomo jak nie ma lekcji i  sprawdzianów to święto mają również uczniowie! Dzień to miły i potrzebny. Uczący szacunku do człowieka, jakim jest nauczyciel, jego pracy i zaangażowania, szacunku do wychowawcy. Odświętnie ubrane dzieciaki, eleganccy nauczyciele, kwiaty, życzenia…tego nie zabrakło w naszej szkole 13 października 2016 roku . Wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas IV-VI  były miłym akcentem programu artystycznego.                                                              ,,Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”( T. Mackenzie) Tego sobie wszyscy w dniu naszego święta życzymy !
W tym roku, ze względu na specyficzną sytuację-do uczniów klasy I dołączył tylko 1 nowy uczeń , połączyliśmy to ważne dla oświaty święto ze ślubowaniem. I w ten sposób grono naszych uczniów powiększyło się o jeszcze jednego chłopca.