PODSUMOWANIE PÓŁROCZA

Tak zakończyliśmy I półrocze……
Dnia 21.02.2014r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2013/14. Informacje na temat tego,  co się działo w naszej szkole przedstawiły przedstawicielki SU oraz uczennice kl. VI. Zaczęliśmy oczywiście od pochwalenia się najlepszymi wynikami uczniów klas IV-VI w nauce. Oto uczniowie, którzy osiągnęli średnie powyżej 4,0:

Klasa IV:

1.Mateusz Musiał

2.Zuzanna Wyrwas
3.Patrycja Paszek
4.Aleksandra Rychlik
5.Miłosz Waśko
6.Szymon Walczak
7.Piotr Zybała
Średnia całej klasy: 4,25.
 
Klasa V:
1.Izabela Kałużna
2.Julia Matuszkiewicz
3.Angelika Poterek
4.Beata Jaś
5.Karina Nowak
Średnia całej klasy: 3,5.
 
Klasa VI:
1.Izabela Kaczmarek
2.Aleksandra Kruszyk
3.Aleksandra Waśko
4.Julia Szpytma
5.Hubert Kuczyński
6.Karolina Spendowska
7.Sylwia Sznajder
8.Sylwia Lis
Średnia całej klasy: 3,93
Chcemy również zaznaczyć, że uczniowie klas I-III również osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce!
Następnie podsumowaliśmy nasz zapał w uczęszczaniu do szkoły:
Klasa I:     95,2% obecności
Klasa II:    95 % obecności
Klasa III:   92% obecności
Klasa IV:   92,9 % obecności
Klasa V:    88,7% obecności
Klasa VI:   91,6% obecności
Wygrała klasa I!
Przypomnieliśmy również zebranym uczniom i nauczycielom w jakich konkursach braliśmy w tym półroczu udział. Były to konkursy : sportowe, plastyczne, biblioteczny, przedmiotowe  (w tym : etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego oraz  etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego) , recytatorski ( na który zaprosiliśmy naszych rodziców), muzyczne oraz comiesięczny konkurs ortograficzny ( kl. IV-VI).
Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w uroczystościach na terenie szkoły. Były to apele, spotkania środowiskowe ( Dzień Babci i Dziadka) oraz wspomniane już konkursy. Maluchy z przedszkola bawiły się, podobnie jak uczniowie z klas I-III na baliku karnawałowym.
Podsumowaliśmy następnie działalność Samorządu Uczniowskiego, który to przeprowadził  w tym półroczu np. : dzień andrzejkowy, zbiórkę pieniędzy na WOŚP, działała poczta walentynkowa. SU angażował się  w prace nad gazetką szkolną ,, Co w szkole piszczy…”.Współorganizował lub organizował uroczystości szkolne, np.: apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, wieczornicę  ,,Tuwim tu i teraz ”. Tradycyjnie już SU angażował się w akcje charytatywne , np.: zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie, zbiórkę pieniędzy na WOŚP oraz zbiórkę plastikowych nakrętek.
Za nami już prawie 6 miesięcy nauki, przed nami tylko 4 miesiące!!!  Wszystkim życzymy w II półroczu jeszcze lepszych ocen, niesamowitych pomysłów oraz zapału do pracy, a nauczycielom cierpliwości i satysfakcji z osiąganych przez uczniów postępów.