WALENTYNKI

,, Dziś zakochani święto swoje mają, dzisiaj moc życzeń sobie składają…”
I kolejne walentynki… (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.
Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone są walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania  upominkami w postaci kwiatów, słodyczy jak również  pluszowych maskotek .
W tym roku święto to przypadło w czasie ferii . Uczennice kasy VI przygotowały się do tego dnia już wcześniej. Dlatego 17 lutego każdy mógł obdarować swoją walentynkę kartką z życzeniami . Dodatkowo Alan Jaś i Beatka Jaś poczęstowali wszystkich uczniów walentynkowym lizakiem.