SZKOŁA W GRUDZIELCU

WALENTYNKI

14.02.2020 roku uczniowie i maluchy naszej szkoły przyszli na woje zajęcia ubrani na czerwono. Dzień Św. Walentego popularnie nazywany ,, Walentynkami" wywołuje uśmiech na twarzy u każdego człowieka - małego i dużego, jest niezwykle miłym świętem. Wszyscy tego dnia wykonali dla drugiej osoby tradycyjne walentynki, bawili się w rytmie muzyki, uczestniczyli w zabawach i konkursach. 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

22.01.2020 roku w szkole odbył się Bal Przebierańców. W tym dniu dzieci i maluchy bawiły się ze sobą w przepięknych strojach karnawałowych  przygotowanych wcześniej w domu. Dzieci i ich mamy chętnie brały udział w zabawach muzycznych i konkursach. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu baliku i wspólną zabawę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.01.2020 roku uczniowie i  przedszkolacy naszej szkoły  zaprezentowali się w programie artystycznym i teatralnym przygotowanym dla swoich Dziadków z okazji ich święta. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganinie - p. Beata Marciniak , rodzice dzieci, zaproszeni Goście - Dziadkowie. Po części artystycznej dzieci  wręczyły swoim  dziadkom przygotowane upominki i laurki. Dla zaproszonych Gości było to wzruszające spotkanie z ich wnukami.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

10 stycznia 2020 roku przybyła do naszej szkoły bibliotekarka Agnieszka Oleśków, aby przeczytać dzieciom po raz kolejny o niesamowitych zimowo -  bajkowych bohaterach. W oddziale przedszkolnym po wizycie p. Agnieszki, czytały maluchom także uczennice klasy II -  Kornelia Stasiak, Barbara Sobczak, Zuzia Szlachta. Spotkania w ramach akcji czytania dzieciom w widoczny sposób przyczyniają się do rozkwitu zamiłowań czytelniczych wśród uczniów naszej  szkoły.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

10.01.2020 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy do puszki wolontariuszki z klasy II Barbary Sobczak w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ,, Wiatr w żagle". Celem tegorocznego  wsparcia finansowego akcji  jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.oraz zakup najnowocześniejszego sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Każde dziecko, uczeń, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali symboliczne serduszko za wsparcie akcji.

,, NADZIEJA W BETLEJEM " - JASEŁKA

Dnia dziewiątego stycznia 2020 roku rodzice dzieci ze szkoły Filialnej w Grudzielcu wystąpili w jasełkach pt. ,,Nadzieja w Betlejem " dla dzieci z przedszkola i klas I - III  w Szkole Podstawowej w Bieganinie. Jasełka były przygotowane pod kierunkiem wychowawcy z oddziału przedszkolnego w Grudzielcu - Renaty Motyl. Wspólna praca nauczycieli i rodziców zaowocowała chęcią tworzenia przedstawień artystycznych - teatralno - muzycznych dla dzieci. Najmłodszy aktor - Jezus liczył zaledwie kilka miesięcy i wywołał uśmiech całej publiczności.

KONKURS PLASTYCZNY - MAGICZNE SŁOWA

Na przełomie grudnia 2019 roku  i stycznia 2020 roku zorganizowano wystawę prac dzieci biorących udział w konkursie plastycznym pt.,,MAGICZNE SŁOWA - PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ ". Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej maluchów i uczniów oraz zachęcenie wszystkich  do stosowania form grzecznościowych w życiu codziennym. Dzieci zostały nagrodzone za udział w konkursie pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami podczas szkolnego spotkania opłatkowego.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - ,, NADZIEJA W BETLEJEM ", WIGILIA SZKOLNA

20 grudnia 2019 roku uczniowie i przedszkolacy obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Nadzieja w Betlejem " przygotowany przez rodziców dzieci nazej szkoły - pod kierunkiem wychowawcy z oddziału przedszkolnego Renaty Motyl. Wszystkich połączyła wspólna pasja i chęć przygotowania dzieciom niespodzianki z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice - aktorzy otrzymali gromkie brawa od swych pociech i obecnych gości. Powstały teatr przyjął nazwę HOPE i zamierza się rozwijać. Co z tego wyjdzie - czas pokaże.

BOŻONARODZENIOWE PRACE UCZNIÓW KLASY II

W okresie przedświątecznym uczniowie klasy II wykonali wiele prac i ozdób przypominających im o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Chętnie pomagali wychowawcy w wystroju swojej klasy i świetlicy - na której przebywają w wolnym czasie po zajęciach  rozwijając własne pasje i zainteresowania.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - CZYTANIE PRZEZ UCZNIÓW KLASY II

W grudniu 2019 roku uczniowie klasy II Szkoły Filialnej w Grudzielcu -  w okresie przedświątecznym kilkakrotnie spotkali się z przedszkolakami czytając im bajki o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia oraz o  baśniowych bohaterach Zimy. Pierwszymi naszymi gośćmi byli Filip Jaś oraz Karol Narankiewicz, maluchy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w tych spotkaniach.

Strony