SZKOŁA W GRUDZIELCU

PRACA ZDALNA - MAJ

W maju 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Grudzielcu wykonały szereg prac dotyczących ekologii, prac wiosennych w ogrodzie. Dzieci dowiedziały się , jak dbać o własne zdrowie, zachęcane były do spożywania miodu, picia herbaty z cytryną, dbania o higienę własną, unikania zagrożeń. Wykonały prace związane ze Świetym Janem Pawłem II  w setną rocznicę jego urodzin, nauczyły się spiewać wiele piosenek i wierszy na pamięć, Z okazji Dnia Mamy wykonały laurki dla swoich mam i nauczyły się śpiewać piosenki : ,, Jesteś Mamo skarbem mym ''.

PRACA ZDALNA - WIOSENNE PRACE

Dzieci i uczniowie naszej szkoły uczą się w systemie zdalnym, wykonują swoje obowiązki szkolne bardzo sumienne, przyswajają sobie nowe wiadomosci, zdobywają i doskonalą własne umiejętności, bawią się i uczą, wykonują liczne prace artystyczno - plastyczne. Wiosna mimo tego trudnego okresu budzi w nas wszystkich nadzieję na lepsze czasy, stabilizację we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego. Ten optymizm niosą również prace naszych małych artystów z okresu wielkanocno - wiosennego.

W POSZUKIWANIU WIOSNY - OBSERWACJE PRZYRODNICZE

10.03.2020 roku uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły udali się do ogrodu w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Wszyscy mogli zobaczyć i zauważyć wiele zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną - śpiew ptakow, kwitnące krokusy, wzrost krzewów, słoneczną pogodę itp.

SZKOLNE DZIEŃ KOBIET

06.03.2020 roku przedszkolacy i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawach i konkursach muzyczno - ruchowych związanych z Dniem Kobiet. Na zajęciach wykonali tradycyjne laurki dla swoich mam, a chłopcy obdarowali wszystkie panie małe i duże kwiatami. Podczas tego miłego święta dzieci zaśpiewały wszystkie piosenki, które nauczyły się na zajęciach oraz zarecytowały  wiersze związane z Dniem Kobiet. Celem świętowania tego dnia jest docenienie roli kobiety w życiu rodzinnym, zawodowym i społeczno - obyczjowym każdego społeczeństwa.

 

WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

03.03.2020 roku uczniowie klasy II SF w Grudzielcu pojechali na przedstawienie teatralne z uczniami Szkoły Podstawowej w Bieganinie pt. ,,Smocze opowieści " do Ostrowa Wlkp. Fantastyczny spektakl bajkowo - teatralny dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Opowieść o wesołym smoku Heńku,który zamiast owiec zjadał  stare księgi z różnymi baśniami i legendami dostarczyła wszystkim dobrego humoru. Celem wycieczki było poszerzenie znajomości regionalnych legend i basni polskich, dostarczenie przeżyć artystycznych związanych z teatrem . 

DZIEŃ KOBIET

01.03.2020 roku uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły zaprezentowali się w programach artystycznych słowno - muzyczno - tanecznych przygotowanych pod kierunkiem wychowawców na uroczystości DNIA KOBIET zorganizowanym przez KGW w Grudzielcu. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze,a małym artystom przyniosło wiele bogatych przeżyć. Dziękujemy KGW w Grudzielcu oraz przedstawicielom władz lokalnych za upominki dla dzieci oraz rodzicom za  wszelką pomoc. 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

21.02.2020 roku bibliotekarka podczas kolejnego spotkania w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, przeczytała uczniom  interesującą historię o chłopcu ,który był bardzo nerwowy. Dzieci  dowiedzieły się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i jak je przezwyciężać. Maluchy z oddziału przedszkolnego poznały wiele fascynujących ciekawostek z życia kotów domowych, przypomniano im także o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw z nimi i przebywania w ich towarzystwie.

WALENTYNKI

14.02.2020 roku uczniowie i maluchy naszej szkoły przyszli na woje zajęcia ubrani na czerwono. Dzień Św. Walentego popularnie nazywany ,, Walentynkami" wywołuje uśmiech na twarzy u każdego człowieka - małego i dużego, jest niezwykle miłym świętem. Wszyscy tego dnia wykonali dla drugiej osoby tradycyjne walentynki, bawili się w rytmie muzyki, uczestniczyli w zabawach i konkursach. 

BAL PRZEBIERAŃCÓW

22.01.2020 roku w szkole odbył się Bal Przebierańców. W tym dniu dzieci i maluchy bawiły się ze sobą w przepięknych strojach karnawałowych  przygotowanych wcześniej w domu. Dzieci i ich mamy chętnie brały udział w zabawach muzycznych i konkursach. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu baliku i wspólną zabawę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.01.2020 roku uczniowie i  przedszkolacy naszej szkoły  zaprezentowali się w programie artystycznym i teatralnym przygotowanym dla swoich Dziadków z okazji ich święta. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganinie - p. Beata Marciniak , rodzice dzieci, zaproszeni Goście - Dziadkowie. Po części artystycznej dzieci  wręczyły swoim  dziadkom przygotowane upominki i laurki. Dla zaproszonych Gości było to wzruszające spotkanie z ich wnukami.

Strony