SZKOŁA W GRUDZIELCU

WIZYTA W BIBLIOTECE

13 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Grudzielcu wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedziły Raszkowską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Raszkowie. Maluchy poznały pomieszczenia biblioteki, jej księgozbiór,  wysłuchały bajkę pt. ,,Zakochany wilk " przeczytaną przez p. bibliotekarkę, wykonały pracę plastyczną ,, Walentynkowe Bałwanki". Prawie wszystkim założono karty stałego czytelnika. W ten sposób zachęcono rodziców dzieci do czytania bajek swoim pociechom w domu.

BALIK PRZEBIERAŃCÓW

26 stycznia 2018 roku odbył się ,, Balik przebierańców ''. Przedszkolacy i uczniowie w tym dniu prezentowali  najróżniejsze stroje. Podczas baliku odbyła się prezentacja każdego przebierańca , szereg zabaw przy muzyce, tańce z białym balonem. W niektórych zabawach brali udział rodzice, którzy również przybyli na balik. Rada Rodziców ze swoich funduszy ufundowała dla dzieci słodki poczęstunek.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 25 stycznia 2018 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Tym razem dla seniorów wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III. Tegoroczna uroczystość - to Noworoczny Koncert dla Babci i Dziadka, który przygotowały nauczycielki Renata Motyl i Elżbieta Szczepaniak. Po występie, najmłodsi swoim dziadkom i babciom wręczyli serduszka z życzeniami. Rada Rodziców przygotowała poczęstunek dla dostojnych gości. Impreza przebiegała w miłej, rodzinnej atmosferze.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

19 stycznia 2018 roku odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z panią bibliotekarką z Raszkowskiej Biblioteki w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Po kolejnym spotkaniu z poezją i prozą wybitnych poetów i pisarzy , dzieci i uczniowie poszerzyli wiedzę na temat bezpiecznych zabaw zimowych. 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

12 stycznia 2018 roku w naszym przedszkolu i szkole odbyła się zbiórka WOŚP. Wolontariuszką w tym roku była uczennica klasy III Martyna Rychlik . 14 stycznia 2018 r.  Martyna wraz z rodzicami kwestowała na terenie Grudzielca. Uzbieraliśmy kwotę :  840, 38.  Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Martyny - p. Violettcie i Mirosławowi Rychlik  za pomoc i zaangażowanie podczas tegorocznej WOŚP.

WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe  podczas którego uczniowie i maluchy z oddziału przedszkolnego zaprezentowali się w programach artystycznych o tematyce bożonarodzeniowej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów , dzieci z przedszkola, pracownicy obsługi. W klimacie świątecznym wszyscy miło spędzili czas przy wigilijntm stole dzieląc się opłatkiem i śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy. Rada Rodziców ufundowała owoce i słodycze dla dzieci, za co bardzo dziękujemy.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

Dnia 08.12. 2017 r. w szkole odbyły się świąteczne warsztaty z p. bibliotekarką Agnieszką Oleśków, podczas których dzieci wykonały zaprzęg reniferów. W czasie kolejnego czytania świątecznych bajek przpomniano dzieciom o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.   

POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCOWEJ

Dnia 7 grudnia 2017 roku do oddziału przedszkolnego  przybyła zaproszona p. Agnieszka Biernat, aby zapoznać dzieci z pracą krawcowej. Gość przedstawił przedszkolakom wszystkie akcesoria potrzebne w pracy krawieckiej: nożyczki, kolorowe nici, igły, naparstek, maszynę do szycia, miarę krawiecką itp. Pani Agnieszka w interesujący sposób opowiedziała dzieciom  o całym procesie powstawania nowej rzeczy, od pomiaru , potem wykroju, aż do ostatecznego jej wykończenia, czyli uszycia. Dzieci były zainteresowane zajęciami i chętnie zadawały pytania.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dnia 6 grudnia 2017 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyło się tradycyjne spotkanie ze św. Mikołajem. Uczniowie, dzieci przedszkolne, przywitały się z tajemniczym gościem i zaprezentowały się w programach artystycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję , pod okiem swoich wychowawczyń - R. Motyl, E. Szczepaniak. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci uśmiechem oraz mikołajkowymi słodyczami i owocami - ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dzieci z wielkim wzruszeniem żegnały św. Mikołaja piosenką : ,, Wszystkie dzieci Mikołaja kochają ".

ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DOMU DZIECKA W PLESZEWIE

W dniach od 27 listopada do 1 grudnia 2017 roku w naszej szkole i w oddziale przedszkolnym przeprowadzono akcję charytatywną zbierania słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie. Słodki upominek dla wychowanków Domu Dziecka wraz z życzeniami przekazano na ręce p. Sołtys wsi Bieganin. Za wsparcie akcji dziękujemy Rodzicom naszych dzieci.

Strony