SZKOŁA W GRUDZIELCU

WIGILIA ŚRODOWISKOWA

Dnia 7.12.2018 roku uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły przedstawili świąteczny program  słowno- muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej na Wigilii organizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grudzielcu. Za swój występ dzieci zosały nagrodzone słodyczami, gromkimi brawami swoich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Na spotkaniu przypomniano i zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy  oraz utwory o tematyce ludowej i patriotycznej, do wspólnego śpiewu przyłączyli się wszyscy.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dnia 6.12.2018 roku do naszej szkoły przybył Mikołaj z Elfami, który obdarował wszystkie dzieci bożonarodzeniowymi podarunkami. Niektóre dzieci chętnie zaśpiewały piosenkę lub zarecytowały wiersz dla gościa. Wszystkim wykonano pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i jego świtą.

ANDRZEJKI

W imieniny Andrzeja - 30.11.2018 roku,  uczniowie i przedszkolacy Szkoły Filialnej w Grudzielcu uczestniczyli w zabawach andrzejkowych. Dużą atrakcją okazało się wróżenie woskiem, każdy z niecierpliwoscią czekał na swoją kolej i wywołanie jego imienia. Wesołym pląsem jest zabawa z butami, dzieci z dużym zaangażowaniem przenosiły swoje obuwie w nadziei, że to jednego z nich przekroczy próg - wróżąc wczesne wesele. Wspólne zabawy w kole świetnie integrowały wszystkich tego dnia.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 30.11. 2018 roku do szkoły przyjechała p. Agnieszka Oleśków - bibliotekarka Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza, aby przybliżyć wszystkim klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Poetyckie spotkanie z Elfami, Mikołajem, przeniosło dzieci w niezwykły baśniowy świat pełen dobra i piękna. 

AKCJE CHARYTATYWNE

Uczniowie i przedszkolacy Szkoły Filialnej w Grudzielcu czynnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych. Przez cały rok szkolny zbierają nakrętki dla chłopca poruszającego się na wózku inwalidzkim, w okresie przedświątecznym  uczestniczyli w zbiórce słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie oraz  wykonali kartę świąteczną z życzeniami dla dzieci. Za wsparcie akcji dziękujemy wszystkim Rodzicom.
,, Człowiek jest wielki nie przez to co ma , co posiada, lecz przez to,  czym dzieli się z innymi..." - Jan Paweł II

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 23 listopada 2018 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyło się Święto Pluszowego Misia. Przedszkolacy i uczniowie szkoły przyszli na zajęcia ze swoimi maskotkami - pluszowymi misiami. Każde dziecko  musiało  zaprezentować swojego ulubieńca, nadać mu imię, wykonać jego portret. Wszyscy nauczyli się ładnie śpiewać piosenkę pt.  ,,Dwa misie " oraz recytować wiersz pt. ,, Miś pluszowy". Była też chwila na relaks przy muzyce oraz słodka niespodzianka od Rady Rodziców.  W tym dniu dzieci spotkały się z p.

KONKURS PLASTYCZNY -,, MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Dnia 09.11. 2018 roku nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Moja Mała Ojczyzna". Konkurs przeznaczony był dla uczniów, dzieci i rodziców naszej szkoły, z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych i budzenie szacunku dla symboli narodowych.  Nagrodzono wszystkie prace konkursowe  - magnetycznymi flagami Polski . Plastyczna twórczość dzieci o tematyce patriotycznej została umieszczona w galerii szkolnej.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2018 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły zaprezentowali swoje zdolnosci wokalne i recytatorskie  podczas programu artystycznego pt. ,,  Wszyscy Polacy to jedna rodzina". Po uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową p. Józefa Leji. Za pomoc w przygotowaniu do uroczystości dziękujemy rodzicom , którzy przyczynili się do jej uświetnienia .

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dna 8 listopada 2018 roku uczniowie klasy I wykonali na zajęciach z wychowawcą p. Iwoną Waśko kolorowe kanapki, sałatkę owocową oraz pyszny koktajl. Zajęcia te  odbyły się w ramach realizacji programu : ,, Śniadanie daje  moc ". Celem zajęć było poszerzenie wiedzy o wpływie witamin i minerałów zawartych w warzywach, owocach i nabiale, na nasze zdrowie. Ponadto uczniowie rozwijali własną inwencję twórczą tworząc ciekawe owocowo - warzywne kompozycje wizualne i smakowe.

1 LISTOPADA

Dnia 31.10. 2018 roku przedszkolacy i uczniowie Szkoły Filialnej w Grudzielcu złożyli hołd wszystkim którzy od nas odeszli.  W tym dniu, w miejscu pamięci narodowej - ku czci  p. Józefa Leji, położyli  symboliczny znicz.

Strony