SZKOŁA W GRUDZIELCU

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 19.10.2018r. do szkoły przybyła p. Agnieszka Oleśków - bibliotekarka Raszkowskiej Biblioteki Publicznej , którą uczniowie i dzieci przywitały z dużym  entuzjazmem. W pierwszym jesiennym spotkaniu z cyklu CAŁA POLSKA CZYTA  DZIECIOM przypomniano przedszkolakom o zasadach dobrego wychowania oraz o używaniu słów grzecznościowych, a uczniom o Prawach Dziecka. Każdy miał czas na  chwilę refleksji i mógł  zadać pytanie naszemu gościowi. 

SMACZNIE I ZDROWO

Dnia 15 października 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęciach wykonały sałatkę owocowo - warzywną w ramach realizacji programu - MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY. Celem zajęć było poznanie walorów zdrowotnych jedzenia owoców i warzyw oraz poznanie zasad zdrowego odżywiania się. Przedszkolacy nauczyli się piosenki o witaminkach, określali smak , zapach , barwę oraz kształt warzyw i owoców, mogli wykonać pyszną sałatkę i ocenić efekt swojej pracy podczas degustacji.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 12 października 2018 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy obsługi, rodzice dzieci, wychowawcy. Uczniowie i przedszkolacy zachwycili gości swoimi talentami recytotarskimi i wokalnymi. Za swoje wystąpienia zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Podczas apelu przypomniano rys historyczny  święta, złożono kwiaty pod obrazem Jana Pawła II oraz zapalono symboliczny znicz w miejscu pamięci p. Józefa Leji.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA , DZIEŃ CHŁOPCA

Dnia 01.10.2018r. w szlole i w przedszkolu wszyscy chłopcy otrzymali tradycyjne laurki od swych koleżanek z klasy i grupy z okazji Dnia Chłopca oraz drobne upomonki. Podczas Święta Pieczonego Ziemniaka, który miał miejsce tego samego dnia zaśpiewano im także ,, 100 lat ". Wspólne świętowanie, biesiadowanie przy stole , degustacja ziemniaków upieczonych w ognisku przyczyniła się do dobrego humoru wszystkich jej uczestników. Jak co roku uczniowie i przedszkolacy na zajęciach wykonali ciekawe prace związane z tym świętem.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Dnia 28.09.2018r. uczniowie klasy I na zajęciach wykonali pyszną warzywną sałatkę. Celem zajęć było prpmowanie zdrowego i racjonalnego odżywiania się oraz zachęcnie dzieci do spożywania owoców i warzyw każdego dnia.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018- 2019

Dnia 03.09.2018r. w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018 - 2019. Wszystkich zgromadzonych uczniów, przedszkolaków, rodziców powitała p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganinie  Beata Marciniak, która poprowadziła uroczystość.