SZKOŁA W GRUDZIELCU

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - WARSZTATY PLASTYCZNE

Dnia 5 kwietnia 2019 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM . Pani Agnieszka - bibliotekarka z Raszkowskiej Biblioteki Publicznej, przypomniała dzieciom o tradycjach wielkanocnych oraz wykonała ze wszystkimi koszyczek z motywem wielkanocnego zajączka. Po zajęciach uczniowie i przedszkolacy złożyli gościowi świąteczne życzenia.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 01.04.2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Dominiką Grzybowską - ratownikiem medycznym, nauczycielem Szkoły Podstawowej w Bieganinie. Uczniowie i przedszkolacy uczyli się udzielania pierwszej pomocy, mogli pod okiem pani Dominiki przećwiczyć niezbędne czynności ratujące życie człowieka na fantomie. Celem zajęć było zwiększenie wiedzy dzieci na temat właściwego reagowania w razie zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Dzieci wykazały duże zainteresowanie zajęciami i chętnie  w nich uczestniczyły. Bardzo dziękujemy p, RATOWNIK za przeprowadzone ,,szkolenie".

POWITANIE WIOSNY

21.03.2019 roku uczniowie i maluchy z oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Grudzielcu powitały wiosnę. Dzieci zaprezentowały się w zielonych strojach w programie artystycznym pt. ,, Wiosna biega po łące". Uczestniczyły także w spacerze z Marzanną, którą wykonała klasa I z wychowawcą p. Iwoną Waśko do ogrodu szkolnego w poszukuwaniu zwiastunów wiosny. Spacer i obserwacje przyrodnicze okazały się dobrą inspiracją twórczą do wykonania przez dzieci prac plastycznych o tematyce wiosennej. 

AUTOKAROWA WYCIECZKA DO DRUKARNI I KSIĘGARNI W ŻYCHLINIE

18 marca 2019 roku uczniowie klasy I naszej szkoły wzięli udział w wycieczce autokarowej organizowanej przez Szkołę Podstawową w Bieganinie do Hurtowni i Księgarni Taniej Książki w Żychlinie oraz Konińskiej Drukarni. W księgarni dzieci zwiedzały ogromne magazyny pełne książek, a także oglądały pracę fakturzysty, pakowacza i telesprzedawcy. W księgarni mogły też kupić książki. Najciekawsza dla zwiedzających okazała się drukarnia. Tu uczniowie zobaczyli ogromne maszyny poligraficzne, a także pracę na hali produkcyjnej.

POZNAJEMY PRACĘ FRYZJERA

14.03.2019 roku odbyły się w Oddziale Przedszkolnym w Grudzielcu zajęcia związane z poznaniem zawodu fryzjera. Dzieci spotkały się z p. Patrycją Piętak - fryzjerką, która przedstawiła im  wszystkie przybory i urządzenia fryzjerskie. Gość wspomniał o konieczności częstego mycia rąk, głowy oraz całego ciała.  Dzieci otrzymały od pani fryzjerki plastyczne zadanie - koloryzacji włosów papierowych modeli, a także słodki upominek , mogły ponadto doświadczyć zabiegów fryzjerskich - stylizacji fryzur oraz zadać pytania związane z pracą fryzjera. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas. 

DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca 2019 roku uczniowie szkoły i przedszkolacy zaprezentowali się  w programie artystycznym z okazji Dnia Kobiet. Ten dzień był szczególnie miły dla wszystkich pań,dziewczynek oraz mam,ponieważ ,,mali panowie" nie zapomnieli o symbolicznych kwiatach i życzeniach. W tym dniu odbyły się zajęcia pt. ,, Dzień Kobiet - jakie zawody wykonują kobiety ? ", których celem było - ukazanie dzieciom roli i znaczenia kobiet we współczesnym świecie oraz zachęcenie do okazywania szacunku wszystkim kobietom z najbliższego otoczenia.

KONKURS PLASTYCZNY - ,, BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY "

W miesiącu marcu 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,, Bezpieczna droga do szkoły", organizowanym przez MZK w Ostrowie Wlkp. Celem konkursu było upowszechnienie wśród uczniów szkół podstawowych znajomosci przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego korzystania z infrastruktury komunikacyjnej.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Pierwszego marca 2019 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyły się kolejne zajęcia z p. bibliotekarką Agnieszką Oleśków w ramach ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA  DZIECIOM. Uczniowie i przedszkolacy mogli wysłuchać interesujących przygód bajkowych postaci, dokonać oceny postepowania bohaterów i wyciagnąć słuszne wnioski dla siebie i innych. Rozwijanie logicznego myślenia i uczenie konstruktywnego postępowania to ważna lekcja tego spotkania.

WALENTYNKI

14 lutego 2019 roku w święto patrona zakochanych - Św. Walentego, uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły, przyszli na zajęcia ubrani na czerwono. W tym dniu na zajęciach plastycznych wykonali ,,walentynki " dla bliskich swemu sercu. Dzieci  świetnie bawiły się  tego dnia  podczas walentynkowych  gier i zabaw muzyczno - ruchowych. Dziękujemy Radzie Rodziców za  życzenia i słodki upominek dla wszystkich.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 01.02.2019r.odbyło się w szkole kolejne czytanie bajek przez p. bibliotekarkę Agnieszkę Oleśków - w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, dla przedszkolaków i uczniów. Uczniowie i maluchy poznały zimowe perypetie swoich bajkowych ulubieńców, a ponadto wzbogaciły swoją wiedzę na temat bezpiecznych zabaw zimowych.

Strony