SZKOŁA W GRUDZIELCU

WIGILIA

22 grudnia 2020 roku uczniowie szkoły uczestniczyli w WIGILII SZKOLNEJ online ze swym wychowawcą. Przedszkolacy śpiewali kolędy, obejrzeli bajkę edukacyjną o tradycjach bożonarodzeniowych, wykonali pracę plastyczną, złożyli życzenia starszym koleżankom i kolegom poprzez przekaz multimedialny. ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2021.

KONKURS PLASTYCZNY - ,, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM ''

Dnia 6 grudnia 2020r. uczniowie szkoły Filialnej w Grudzielcu przekazali na ręce wychowawcy klasy I i III p. Iwony Waśko prace konkursowe o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs plastyczny pt. ,, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM " był kontynuacją akcji charytatywnej zbierania słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie. Celem konkursu było budowanie właściwych postaw prospołecznych, uwrażliwienie na sytuację materialno - duchową innych osób, kształtowanie osobowości odpowiedzialnych za drugiego człowieka, pielęgnowanie tradycji świątecznych.

GALERIA PRAC DZIECI - GRUDZIEŃ

Zapraszamy Rodziców do obejrzenia prac swoich pociech,jakie wykonały w grudniu 2020 roku. Tematem przewodnim w tym czasie są treści bożonarodzeniowe. Uczymy naszych podopiecznych szacunku i przywiązania do bogactwa tradycji polskich związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie i dzieci poznali tradycje składania życzeń i wysyłania kart świątecznych - sami wykonali kartkę bożonarodzeniową dla swoich rodziców i dziadków.

MIKOŁAJ

04.12.2020r. w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyła się zbiórka słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie. Uczennica klasy III Barbara Sobczak wykonała kartę świąteczną dla dzieci z życzeniami świątecznymi. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie tej szlachetnej akcji. Tego samego dnia nasze maluchy i uczniowie otrzymali paczki świąteczne od Mikołaja, przedszkolacy obejrzeli bajkę o Mikołaju na tablicy multimedialnej, zaśpiewali świąteczną piosenkę , którą nagrano i przesłano z życzeniami dla rodziców i starszych kolegów i koleżanek ze szkoły..

ANDRZEJKI, GALERIA PRAC

30 listopada 2020r. na zajęciach w oddziale przedszkolnym dzieci uczestniczyły w zabawach związanymi z tradycjami andrzejkowymi. Wszyscy bawili się świetnie podczas wróżb andrzejkowych, które traktujemy z przymrużeniem oka.Maluchy wykonały prace plastyczne - stroik andrzejkowy ze świeczką, obejrzały film edukacyjny o zwyczajach andrzejkowych, bawiły się przy muzyce, a niektóre z nich improwizowały w andrzejkowym teatrzyku. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie bajkowych strojów dla swoich pociech.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA, W KLIMACIE PRZEDŚWIĄTECZNYM - PRACE DZIECI

Dnia 25 listopada 2020r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia związane z obchodami ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci wysłuchały opowiadania Cz. Janczarskiego ,, Przygody Misia Uszatka '', wykonały prace plastyczne związane z bohaterem święta, poznały wiersz i piosenkę o misiu. Wykorzystując własną fantazję i inwencję twórczą bawiły się w teatr. Maluchy obejrzały także bajkę edukacyjną o niedźwiedziach i ,,Misia Uszatka '' na tablicy multimedialnej. Wszystkie dzieci i uczniowie szkoły otrzymali drobny upominek - odblaskowego misia, celem wzrostu bezpieczeństwa i widoczności na drodze.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 6 listopada 2020 roku uczniowie szkoły uczestniczyli w zajęciach związanych z realizacją Programu Śniadanie Daje Moc.Celem Programu było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w życiu dziecka. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne na tablicy multimedialnej, poznali 12 zasad zdrowego żywienia, Piramidę Zdrowego Żywienia, rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie uczniowie przygotowali zdrowe drugie śniadanie.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku szkolnym Święto Niepodległości obchodzimy inaczej. Dzieci w naszej szkole wykonały szereg prac o tematyce patriotycznej, poznali ciekawostki z życia wielkich Polaków, nauczyli się piosenek i wierszy na pamięć. 05.11.2020r. złożono kwiaty i zapalono znicze w miejscu pamięci Józefa Leji.

WODNE EKSPERYMENTY W KLASIE I

W pierwszym tygodniu listopada 2020r. uczniowie . klasy I wzięli udział w zajęciach z wychowawcą podczas których rozpuszczano różne substancje w wodzie. W trakcie zajęć obserwowali zmiany zachodzące w poszczególnych naczyniach z wodą, w których umieszczono: pieprz, mąkę, cukier, sól, piasek. Uczniowie określali cechy charakterystyczne powstałych roztworów i wyciągali słuszne wnioski.

W KLIMACIE JESIENNO - LISTOPADOWO - PATRIOTYCZNYM

Zapraszamy do listopadowej - jesiennej galerii prac naszych uczniów i przedszkolaków związanej z obecną porą roku i treściami patriotycznymi. Na zajęciach 30 października 2020 roku przypomniano uczniom i dzieciom z przedszkola postać p. Józefa Leji oraz wielkiego Polaka Jana Pawła II. W miejscu pamięci narodowej złożono symboliczne kwiaty i zapalono znicze.

Strony