SZKOŁA W GRUDZIELCU

BALIK KARNAWAŁOWY, WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 11 stycznia 2019 roku  w naszej szkole odbył się Bal Przebierańców, podczas którego  wolontariuszka WOŚP Laura Kuczyńskia - uczennica Szkoły Podstawowej w Bieganinie zebrała pieniądze na rzecz  WOŚP. Opiekun wolontariuszki p. Karolina Kuczyńska przedstawiła wszystkim  cel zbiórki pieniędzy, za wsparcie akcji  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
 

KOCHAMY WAS - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 9 stycznia 2019 roku w nazej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie i przedszkolacy zaprezentowali się w programach artystycznych przygotowanych pod kierunkiem wychowawców - p. Iwony Waśko, p. Renaty Motyl- przed szeroką publicznością zaproszonych gości. Dzieci zostały nagrodzone oklaskami swoich dziadków, rodziców, p.Dyrektor Beaty Marciniak, która złożyła także serdeczne życzenia wszystkim seniorom w dniu ich swięta. Bardzo dziękujemy  Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

WIGILIA SZKOLNA

Wigilijne spotkanie opłatkowe uczniów, przedszkolaków, wychowawców, pracowników obsługi odbyło się 21 grudnia 2018 roku. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w strojach apelowych czując bożonarodzeniowy nastrój. Był czas na chwilę refleksji podczas śpiewania kolęd i pastorałek oraz piękny zwyczaj składania sobie życzeń i przełamania się symbolicznym opłatkiem. ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019.

SPOTKANIE Z PEDIATRĄ DZIECIĘCYM PANIĄ MARIĄ FRONTCZAK

W dniu 18.12.2018 roku naszą szkołę odwiedziła p. doktor Maria Frontczak,która opowiedziała  dzieciom o pracy lekarza, przedstawiła akcesoria potrzebne do badania - stetoskop, termometr elektroniczny itp. W bardzo przystępny sposób opowiedziano dzieciom jak unikać chorób i jak należy się przed nimi chronić. Maluchy i uczniowie mogli zadawać gościowi nurtujace ich pytania na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Dzieci wykonały portret p. Marii  oraz otrzymały od niej upominki za które serdecznie dziękujemy.

WIGILIA ŚRODOWISKOWA

Dnia 7.12.2018 roku uczniowie i przedszkolacy naszej szkoły przedstawili świąteczny program  słowno- muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej na Wigilii organizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grudzielcu. Za swój występ dzieci zosały nagrodzone słodyczami, gromkimi brawami swoich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Na spotkaniu przypomniano i zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy  oraz utwory o tematyce ludowej i patriotycznej, do wspólnego śpiewu przyłączyli się wszyscy.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dnia 6.12.2018 roku do naszej szkoły przybył Mikołaj z Elfami, który obdarował wszystkie dzieci bożonarodzeniowymi podarunkami. Niektóre dzieci chętnie zaśpiewały piosenkę lub zarecytowały wiersz dla gościa. Wszystkim wykonano pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i jego świtą.

ANDRZEJKI

W imieniny Andrzeja - 30.11.2018 roku,  uczniowie i przedszkolacy Szkoły Filialnej w Grudzielcu uczestniczyli w zabawach andrzejkowych. Dużą atrakcją okazało się wróżenie woskiem, każdy z niecierpliwoscią czekał na swoją kolej i wywołanie jego imienia. Wesołym pląsem jest zabawa z butami, dzieci z dużym zaangażowaniem przenosiły swoje obuwie w nadziei, że to jednego z nich przekroczy próg - wróżąc wczesne wesele. Wspólne zabawy w kole świetnie integrowały wszystkich tego dnia.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 30.11. 2018 roku do szkoły przyjechała p. Agnieszka Oleśków - bibliotekarka Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza, aby przybliżyć wszystkim klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Poetyckie spotkanie z Elfami, Mikołajem, przeniosło dzieci w niezwykły baśniowy świat pełen dobra i piękna. 

AKCJE CHARYTATYWNE

Uczniowie i przedszkolacy Szkoły Filialnej w Grudzielcu czynnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych. Przez cały rok szkolny zbierają nakrętki dla chłopca poruszającego się na wózku inwalidzkim, w okresie przedświątecznym  uczestniczyli w zbiórce słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie oraz  wykonali kartę świąteczną z życzeniami dla dzieci. Za wsparcie akcji dziękujemy wszystkim Rodzicom.
,, Człowiek jest wielki nie przez to co ma , co posiada, lecz przez to,  czym dzieli się z innymi..." - Jan Paweł II

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 23 listopada 2018 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu odbyło się Święto Pluszowego Misia. Przedszkolacy i uczniowie szkoły przyszli na zajęcia ze swoimi maskotkami - pluszowymi misiami. Każde dziecko  musiało  zaprezentować swojego ulubieńca, nadać mu imię, wykonać jego portret. Wszyscy nauczyli się ładnie śpiewać piosenkę pt.  ,,Dwa misie " oraz recytować wiersz pt. ,, Miś pluszowy". Była też chwila na relaks przy muzyce oraz słodka niespodzianka od Rady Rodziców.  W tym dniu dzieci spotkały się z p.

Strony