SZKOŁA W GRUDZIELCU

POZNAJEMY ZAWÓD PIELĘGNIARKI

Dnia 9 maja 2018 roku na zajęcia do oddziału przedszkolnego przybyła mama dziecka - p. Anna Stasiak , która opowiedziała  dzieciom o swojej pracy w szpitalu jako pielęgniarki. Podczas zajęć przedszkolacy oglądali sprzęt medyczny przeznaczony do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, wykonali z gościem kilka prostych ćwiczeń zapobiegających wadom postawy, przećwiczyli prawidłowe siedzenie przy stoliku, poznali sposoby prowadzenia  zdrowego i aktywnego stylu życia.
 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI ANNIE STASIAK ZA  POŚWIĘCONY CZAS I PRZYBLIŻENIE DZIECIOM ZAWODU KTÓRY WYKONUJE.

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i przedszkolacy zaprezentowali się w patriotycznych programach. W tym dniu zapalono znicze pod tablicą pamiątkową i pod ,, Dębem Pamięci " ku czci p. Józefa Leji oraz pod obrazem Jana Pawła II.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbyło się w szkole spotkanie z p. bibliotekarką Agnieszką Oleśków. Podczas kolejnego czytania bajek przekazanno dzieciom i uczniom wiele cennych informacji na temat zdrowego odżywiania się i znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.

UROCZYSTE ZAPALENIE ZNICZY - DNI KATYŃSKIE

W związku z ogólnopolskimi obchodami DNIA KATYŃSKIEGO , w naszej szkole w dniu 18.04.2018 roku odbyło się uroczyste zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową i pod ,,Dębem pamięci " ku czci p. Józefa Leji zamordowanego w 1940 roku w Charkowie. W uroczystości tej brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III ze swoimi wychowawczyniami.

KONKURS PLASTYCZNY - BEZPIECZEŃSTWO W ŻYCIU DZIECKA

Na przełomie marca i kwietnia 2018 roku w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny przeznaczony dla rodziców i dzieci pt. ,, BEZPIECZEŃSTWO W ŻYCIU DZIECKA ". Maluchy przy pomocy rodziców wykonały w domu  pracę plastyczną  techniką dowolną na temat bezpiecznych zachowań. Dnia 13 kwietnia 2018 roku nastąpiło wręczenie nagród wszystkim  uczestnikom . Celem konkursu było rozwijanie umiejętności bezpiecznego zachowania się dzieci w różnych niebezpiecznych sytuacjach, rozwijanie ich wyobraźni plastycznej i logicznego myślenia. Za udział  Rodzicom serdecznie dziękujemy.

ZAJĄCZEK

Dnia 28 marca 2018 roku w Szkole Filialnej w Grudzielcu przedszkolaków i uczniów odwiedził ,, Zajączek ''. Dzieci z wielką radością zabrały koszyczki wielkanocne  z podarunkiem od niewidzialnego gościa do swoich domów. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wielkanocnej niespodzianki.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Kolejne spotkanie z panią bibliotekarką Agnieszką Oleśków odbyło się 23 marca 2018 roku. Po przeczytaniu opowiadania o tematyce świątecznej, rozmowy dzieci z gościem dotyczyły tradycji wielkanocnych. Spotkanie to wprowadziło wszystkich w klimat Świąt Wielkanocnych.

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się Święto Powitania Wiosny. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono i zaprezentowały się w swoich wiosennych programach artystycznych. Następnie wszyscy brali udział w zaplanowanych zajęciach i ,,zielonych'' zabawach muzyczno - ruchowych.

WIZYTA W BIBLIOTECE

13 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Grudzielcu wraz z rodzicami i wychowawcą odwiedziły Raszkowską Bibliotekę Publiczną im. Adama Mickiewicza w Raszkowie. Maluchy poznały pomieszczenia biblioteki, jej księgozbiór,  wysłuchały bajkę pt. ,,Zakochany wilk " przeczytaną przez p. bibliotekarkę, wykonały pracę plastyczną ,, Walentynkowe Bałwanki". Prawie wszystkim założono karty stałego czytelnika. W ten sposób zachęcono rodziców dzieci do czytania bajek swoim pociechom w domu.

BALIK PRZEBIERAŃCÓW

26 stycznia 2018 roku odbył się ,, Balik przebierańców ''. Przedszkolacy i uczniowie w tym dniu prezentowali  najróżniejsze stroje. Podczas baliku odbyła się prezentacja każdego przebierańca , szereg zabaw przy muzyce, tańce z białym balonem. W niektórych zabawach brali udział rodzice, którzy również przybyli na balik. Rada Rodziców ze swoich funduszy ufundowała dla dzieci słodki poczęstunek.

Strony